Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Törmäsin Kusipäisyyden huipentumaan:

Vierailija
26.02.2013 |

Tapailin pari kuukautta itseäni viisi vuotta nuorempaa miestä. Tapasin hänet baarissa, meillä oli muutama yhteinen tuttu. Hän on luonteeltaan ja "maineeltaan" melkoinen hulivili mutta ajattelin että mikäs tässä sinkkuäidin on hauskaa pitäessä ainakin muutaman kerran ja unohdan sitten koko jutun. Hän ei ole komea, ihan tavallisen näköinen mutta hän tiesi tasan tarkkaan miten nainen tyydytetään sängyssä - ja miten naisen saa sänkyyn.

Itselläni on lapsia ja tajusin hyvin nopeasti että hänen kanssaan voi ja vain pitää hauskaa, ei muuta. Jostain syystä pieniä tunteita oli kuitenkin ilmassa, järki kolkutti koko ajan oven takana.

Emme missään vaiheessa puhuneet rakkaudesta tai seurustelusta, jos jotain tälläistä oli niin se oli aina miehen puolelta. En ottanut niitä todesta, tiesinhän hänen menneisyytensä.

Viikonloppuna sitten jysähti. Hänen PITKÄAIKAINEN tyttöystävänsä (3 vuotta olleet yhdessä) soitti ja ilmoitti itsestään ja kyseli meidän väleistä. Olin pöyristynyt vaikka minun piti vaan pitää hauskaa. Siitä se sitten aukesi:

Miehellä oli tosiaan pitkäaikainen tyttöystävä ja hänen ja minun lisäksi tällä hetkellä viisi muuta naista. Tyttöystävä oli huomattavasti nuorempi kuin esim. minä ja kaikki kolme vuotta kestänyt pettämistä ja ollut sinisilmäinen. Naisia oli koko ajan lukuisia. Tekstareita, suoria ehdotuksia puhelimessa, facebookissa vihjailuja, JOPA suomi24 treffit sivuston jäsenyys vuodesta 2000 lähtien :D :D Tietokoneelta löytyi lukuisia kuvia (alaston, suihkuotto jne.) eri naisista.

Vyyhti alko aukeamaan ja sain tiedon muista naisista joissa oli puolituttujakin. Oli viime vuodelta pahoinpitelysyytekin, naista kohtaan sekin.

Pahin pohjanoteeraus oli se että mies oli tuonut baarista jonkun misukan hänen ja tyttöystävän kotiin tyttöystävän nukkuessa !?!

 

Olin pöyristynyt, shokissa ja järkyttynyt. En siksi että olisin ollut jotenkin pettynyt vaan siksi että tälläisiä ihmisiä voi oikeasti olla ?! Ja miten herrasmies hän oli aina kun nähtiin, osasi tosiaan liperrellä. YÖKS.

Minulla ei ollut tunteita pelissä, mutta monella muulla oli :( Tulin äärettömän surulliseksi. Ja jotenkin petyin itseenikin, että annoin tuollaiselle edes mahdollisuuden, miksi en kuunnellut järjen ääntä kun se taustalla koko ajan kuitenkin huusi?

Ja joku vielä ihmettelee, että tässä maassa on onnellisia sinkkunaisia jotka ei edes halua parisuhdetta.

Luoja.

Kommentit (21)

Vierailija
1/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kurja juttu. Mutta...

Ei se ole tyhmä joka vonkaa, vaan se joka antaa, sanotaan.

Vierailija
2/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä niin tiedän ton miestyypin. En KÄSITÄ mikä siinä on etä aina saavat itseensä lankeamaan naisia, vaikka kuinka naiset tietää miehen maineen ja tavat. Mä lankesin kerran tuollaiseen retkuun ja sen jälkeen ei ole tarvinnut enää langeta, opin kerrasta. No, nuori ja tyhmä kun on, tekee virheitä.

Jättihän tuo tarinasi tyttöystävä tuon Kusipään? Ja mikä tärkeintä: Olethan käynyt lääkärissä tarkistuttamassa kaikki taudit yms, voin veikata ettei tuollainen häntäheikki paljon kortsuista piittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselleni tuli sellainen kuva kertomastasi, että oikeasti sillä miehellä ei ole kaikki kotona.

Siis kukaan normaali ihminen ei tarvitse jatkuvalla syötöllä uusia valloituksia, uusia seksikumppaneita. Mieti millaisessa pyörityksessä se mies elää?? Ihan puistattaa, että pitäisi joka päivä/hetki olla "saalistamassa" jotakin hyväuskoista, ja liperrellä ja mielistellä naisia valloittaakseen heidät puolellensa. Eihän tuo ole elämää. Ei sellainen ihminen hae rakkautta, vaan lähinnä pakenee jotakin asiaa. Sitäpaitsi kaikilla asioilla on tapana laimentua liiallisena nautittuna! Jos on naisia liikaa elämässä, ei mikään enää tunnu miltään. Seksistä puuttuu kaikki läheisyys, kun kertakäyttöisesti käyttää naisia. Aika uuvuttavalta tahdilta tuon miehen elämä kaikenkaikkiaan kuulostaa. Ei tervettä hommaa missään nimessä.

Vierailija
4/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:19"]

Kurja juttu. Mutta...

Ei se ole tyhmä joka vonkaa, vaan se joka antaa, sanotaan.

[/quote]

 

No haloo, eihän tuollainen mies ole mitenkään terve päästään. Ihan kuin kaikki haluaisivat toimia noin jos vaan voisivat - erikoinen ihmiskuva tällä vastaajalla.

Vierailija
5/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienoa, että on onnellisia sinkkunaisia. On myös onnettomia sinkkumiehiä, jotka eivät ole niin lipeviä eivätkä saa naista sänkyyn tai suhteeseen kun nämä hulivileiksi tiedetyt pyörittävät koko pakkaa.

Vierailija
6/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedän tuon miestyypin. Usein tuollaisen miehen ainoa pysyvä nainen elämässä on oma äiti, jolla todennäköisesti vaikeuksia päästää irti pojastaan.

 

Nimim. Kokemusta on

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:31"]

On myös onnettomia sinkkumiehiä, jotka eivät ole niin lipeviä eivätkä saa naista sänkyyn tai suhteeseen kun nämä hulivileiksi tiedetyt pyörittävät koko pakkaa.

[/quote]

 

Näille käy kuitenkin yleensä hyvin.

Vierailija
8/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

yäk mikä mies! ikävää että olet joutunut kohtaamaan tuollaisen tyypin. usko silti, että hyviäkin miehiä on olemassa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:28"]

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:19"]

Kurja juttu. Mutta...

Ei se ole tyhmä joka vonkaa, vaan se joka antaa, sanotaan.

[/quote]

 

No haloo, eihän tuollainen mies ole mitenkään terve päästään. Ihan kuin kaikki haluaisivat toimia noin jos vaan voisivat - erikoinen ihmiskuva tällä vastaajalla.

[/quote]

 

Mikä ihmiskuva ja missä... Se on ihan oma vika jos lähtee baarilepertelijän matkaan ja saa siipeensä. Siinä ympäristössä kun parhaimmillaan ovat ap:n kuvailemat "kusipäät".

Vierailija
10/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun mieheni oli ollut kymmenen_vuotta_sinkkuna ennenkuin tapasi minut. Ja mieheni on myös sitä ihmistyyppiä, joka ei todellakaan osaa "valloittaa" naista lipertelyllä. Mieheni on sellainen perusmiestyyppi, että ei osaa tanssia, eikä leikkiä Casanovaa. Kymmenen vuoden aikana oli ollut kolme seksikumppania, jotka tyssäsivät ihan alkuunsa. Mies olikin aika hermostunut, kun ensimmäisen kerran oltiin sängyssä, mutta viisaana naisena ymmärsin heti mistä oli kysymys. En itsekään ole mikään seksuaalisesti kokenut nainen. Oli ihanaa sitten ihan kaikessa rauhassa tutustua toiseen myös seksuaalisesti, ja ilman paineita. Mikäs kiire meillä oli? Kaikessa rauhassa edettiin ja oli ihanaa naisena tuntea olonsa turvalliseksi ja huippuhalutuksi. Siinä kyllä omat halut nousi huippuun, kun toinen oli niin innokas. Sitten elettiinkin kuin kanit pellossa. Hyvä kun sänkyleikeiltä ehdittiin muuta tekemään. Nyt ollaan oltu yli kymmenen vuotta avioliitossa. Eli naisille vinkiksi, parhaimmat miehet tulee niistä, jotka EIVÄT ole hyppineet tuhansissa sängyissä, vaan niistä miehistä jotka aidosti etsivät naista elämäänsä, vaikka oma ulosanti olisikin vähän niin ja näin. 

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap lisää vielä, että kyllä, myös tyttöystävän silmät avautuivat viimeinkin ja hän todellakin jätti tämän miehen. Hänelle se on raskasta, he olivat kuitenkin kauan yhdessä, häntä jopa vähän säälin vaikka tiedän että aika parantaa haavat.

Oikeesti mietin pitkään lauantaina sitä että mikä menee esim. lapsuudessa vikaan tälläisellä miehellä? Tai äiti-suhteessa? Itselläni on kaksi poikaa ja mietin juuri että kumpa saisin heistä rakkaudella, hyvällä itsetunnolla ja pelisäännöillä kasvatettua TÄYSIN erilaisen ihmisen kuin mikä tässä tarinassa on tuo mies.

Luulisi tosiaan että tuolla miehellä on myös "raskasta" kun koko elämän organisoit niin, että pääset päivittäin pukille eri naisen luokse + teet päivittäin usean eri naisen kanssa "taustatyötä" sen panon eteen, viestittelet, soittelet, laitat viestiä facebookissa. Miehet tuntien, miten tämä mies voi muistaa mitä on kenenkin kanssa sopinut / jutellut / suunnitellut? TODELLA voimia vievää varmaan.

Pysähtyyköhän tälläinen sika koskaan? Vai jatkaako aina vaan? Se mitä itse opin, oli se, että tästä lähtien kuuntelen aina järjen ääntä mutta eritoten Naisen Vaistoa !

Vierailija
12/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:52"]

Itselläni on kaksi poikaa ja mietin juuri että kumpa saisin heistä rakkaudella, hyvällä itsetunnolla ja pelisäännöillä kasvatettua TÄYSIN erilaisen ihmisen kuin mikä tässä tarinassa on tuo mies.

[/quote]

 

a) Kunnollinen miehen malli, oli se sitten isä, isäpuoli tai isoisä, kunhan on joku joka näyttää, miten naisia kohdellaan.

 

b) Se, että äiti tajuaa päästää pojasta ajoissa irti.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko, että tuo mies kokee millään tavalla vääräksi tuota elämäntyyliään, tuskin edes hoksaa ajatella asiaa siltä kannalta. Tyttöystävän menettämisenkin kuittaa luultavasti olankohautuksella. Tuollaisella miehellä ei ole tunteita. Muutakuin nautinnon tunteet.

Hedonisti-psykopaatti? Hedonisti-narsisti?

Vierailija
14/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 10:06"]

En usko, että tuo mies kokee millään tavalla vääräksi tuota elämäntyyliään, tuskin edes hoksaa ajatella asiaa siltä kannalta. Tyttöystävän menettämisenkin kuittaa luultavasti olankohautuksella. Tuollaisella miehellä ei ole tunteita. Muutakuin nautinnon tunteet.

Hedonisti-psykopaatti? Hedonisti-narsisti?

[/quote]

 

Niin no häntähän palkitaan koko ajan. Naisia riittää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä ongelmia on niillä naisilla, jotka hakeutuvat tällaisten hemmojen seuraan etsiessään pysyvää suhdetta?

Vierailija
16/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 10:10"]

Mitä ongelmia on niillä naisilla, jotka hakeutuvat tällaisten hemmojen seuraan etsiessään pysyvää suhdetta?

[/quote]

 

Kai se on siinä, ettei nainen edes hae mitään pysyvää suhdetta. se alkaa pelkästä seksistä ja sitten nainen vain sattuu rakastumaan. Yleensä se on se mies, joka ensimmäisenä sanoo nuo taikasanat: "Minä rakastan sinua." Tässä vaiheessa ainakin minulla hiljentyi se järjen ääni lopullisesti.

 

Nimim. Kokemusta on

Vierailija
17/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 10:10"]

Mitä ongelmia on niillä naisilla, jotka hakeutuvat tällaisten hemmojen seuraan etsiessään pysyvää suhdetta?

[/quote]

 

Huono itsetunto, elämänkokemuksen vähyys?

 

Esim. jos on saanut kakaran 18-vuotiaana, eikä ole päässy baareihin, voi baarimikkojen flirtti tuntua ihanalta sitten 35+ vuotiaana. Normaalin nuoruuden viettänyttä se pikemminkin inhottaa.

Vierailija
18/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotenkin en usko että pojassaan roikkuva ja kontrolloiva äiti saa tällaista aikaan, vaan päinvastoin laiminlyövä äiti. Kontrolloivan poika on sellainen tossukka, jolla on ensinnäkin tosi vaikea löytää naista ja sitten kun löytyy, niin se roikkuu vaimossaan kuin toinen lapsi.

Vierailija
19/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:41"]

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:28"]

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:19"]

Kurja juttu. Mutta...

Ei se ole tyhmä joka vonkaa, vaan se joka antaa, sanotaan.

[/quote]

 

No haloo, eihän tuollainen mies ole mitenkään terve päästään. Ihan kuin kaikki haluaisivat toimia noin jos vaan voisivat - erikoinen ihmiskuva tällä vastaajalla.

[/quote]

 

Mikä ihmiskuva ja missä... Se on ihan oma vika jos lähtee baarilepertelijän matkaan ja saa siipeensä. Siinä ympäristössä kun parhaimmillaan ovat ap:n kuvailemat "kusipäät".

[/quote]

 

I rest my case.

Vierailija
20/21 |
26.02.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="26.02.2013 klo 09:46"]

Minun mieheni oli ollut kymmenen_vuotta_sinkkuna ennenkuin tapasi minut. Ja mieheni on myös sitä ihmistyyppiä, joka ei todellakaan osaa "valloittaa" naista lipertelyllä. Mieheni on sellainen perusmiestyyppi, että ei osaa tanssia, eikä leikkiä Casanovaa. Kymmenen vuoden aikana oli ollut kolme seksikumppania, jotka tyssäsivät ihan alkuunsa. Mies olikin aika hermostunut, kun ensimmäisen kerran oltiin sängyssä, mutta viisaana naisena ymmärsin heti mistä oli kysymys. En itsekään ole mikään seksuaalisesti kokenut nainen. Oli ihanaa sitten ihan kaikessa rauhassa tutustua toiseen myös seksuaalisesti, ja ilman paineita. Mikäs kiire meillä oli? Kaikessa rauhassa edettiin ja oli ihanaa naisena tuntea olonsa turvalliseksi ja huippuhalutuksi. Siinä kyllä omat halut nousi huippuun, kun toinen oli niin innokas. Sitten elettiinkin kuin kanit pellossa. Hyvä kun sänkyleikeiltä ehdittiin muuta tekemään. Nyt ollaan oltu yli kymmenen vuotta avioliitossa. Eli naisille vinkiksi, parhaimmat miehet tulee niistä, jotka EIVÄT ole hyppineet tuhansissa sängyissä, vaan niistä miehistä jotka aidosti etsivät naista elämäänsä, vaikka oma ulosanti olisikin vähän niin ja näin. 

 

[/quote]

 

Miten hieno kirjoitus!! Nauti elämästäsi, sillä olet saanut paljon. Kun vanhenet ymmärrät silloinkin saaneesi parasta:)