Tää on ihan naurettavaa, vaikkei minua nauratakaan, miten raskaasti otan
sen etten saa yhtäkään lahjaa mistään enkä keltään.
Jotenkin vaan olis niin ihana kaiken joulun laittamisen ja puuhastelun jälkeen (teen siis itse kaikki ruoat, siivoukset jne eikä valmiiseen pöytään koskaan ole kutsuja) asettua illalla vaikka lasten nukkumaan mentyä avaamaan paria omaa pakettia, popsia konvehtia ja katsella kuusta.
Tuntuu että joulu on minulle vain sitä että teen ja laitan sitä kaikille muille paitsi itselleni, vaikka tottakai nautinkin ruoanlaitosta, tunnelmasta, syömisestä yms.
Äääh, ei kai tätä kukaan tajua mutta itkupala nytkin pyörii kurkussa:´(
Mies on sitä mieltä että lahjat aikuisille on ihan hanurista eikä se keksisi kuulema mulle mitään mistä sitten tykkäisin.
Kätevää, se onkin sis minunoma syyni etten saa mitään..
Kommentit (5)
Ostaisit jotakin tosi kivaa ja vaikka vähän hassuakin. Vaikka kivan korun tai rasian konvehteja. Voisit pyytää myyjää paketoimaan sen.
Ostat vaiks jonkun kauniin (ja kalliin) korun ja avaat sen viinilasin ääressä, mieluiten miehesi katsellessa. Tai hemmottelet itseäsi vaiks ripsenpidennyksillä ja kampaajalla käynnillä. Ja ostat korut silti. :))
että ensi vuonna mies vaatii saada ostaa ne sinulle itse :)
aika ikävä kommentti mieheltäsi,kieltämättä.
minen taas odota keltäkään mitään lahjaa.