Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
av:n suuri seksikysely
20.01.2012 |
Täällä paljon puidaan näitä parisuhdeasioita ja hellyyttä, läheisyyttä ja seksiä tai näiden puutetta suhteessa. Luisn juuri tuon yhden ketjun missä miehellä oli ollut pikkujouluista lähtien salasuhde ja sielläkin tuli jotain kommenttia että pitäkää miehet tyytyväisinä niin eivät lähde vieraisiin.
Muutenkin on sellainen vaikutelma että yleisesti miehet ovat puutteessa ja vaimot pihtaa.
Mikä on totuus? Täällä av:lla varmasti sekin saadaan selville!
Aloitan vastaamalla itse.
Olemme naimisissa, itse haluaisin seksiä mutta miestä ei kiinnosta. Fyysistä läheisyyttä muuten on.
Koen siis että tilanne on päinvastoin kuin "normaalisti". Mikähän onkaan normaalia?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Ja molemmat olemme tyytyväisiä seksielämäämme. Molemmat teemme aloitteita, myös toisen aloitteesta on lupa kieltäytyä ilman, että toinen suuttuu. Kun sitä on sen verran usein kuitenkin, niin ei tarvite suuttua tai jäädä pitkäksi aikaa ilman. Läheisyyttä ja rakkautta on paljon muutoinkin, seksi on sen yksi, ihana ilmentämismuoto. =)
Välillä harrastelemme usein, useita kertoja päivässä (kyllä!), välillä saattaa olla parikin viikkoa taukoa. Elämän mukaan mennään, ei stressata.