Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sitten kun raksaäijä tekee oharit kuten maan tapa on

Vierailija
17.11.2011 |

joka jumalan kerta, niin miten suhtaudutte siihen kun seuraavan kerran soitatte? Oletteko niinkuin ei mitään vai tivaatteko miksei tullutkaan vaikka lupasi?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että mikä on toimivin strategia? Meneekö ne tekemään hommia sillä perusteella kuka asiakas aamulla huutaa kiukkuisemmin puhelimessa että mikset tullut vaikka lupasit?

Vierailija
2/3 |
17.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysyy epätietoinen. Kummassakin tapauksessa huutaminen etäännyttää äijän vielä kauemmaksi aikaa luotasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi strategia on kieltäytyä maksamasta ennen kuin työ on valmis, koska muuten ne "unohtavat" tulla töihin kunnes rahat ryypätty. Muttei se toimi, koska raksaäijä ei osaa ajatelle pitkäjänteisesti ensi viikkoa ja urakan valmistumista, vaan menee aamulla sille työmaalle, mistä saa rahat heti kouraan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kolme