Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

EK ja ETLA haluavat suomalaisia työttömiä lisää -samalla ehdottavat lisää ma-mu työntekijöitä Suomeen!

Vierailija
23.03.2026 |

EK ja ETLA on jo haitaksi Suomen valtion taloudelle.
Maassa on 350 000 työtöntä ja yrityksiä ajautuu konkurssiin lähes 90- luvun laman tahtiin. Silti ETLA ja EK haluaa suomeen lisää maahanmuuttajia työttömäksi Suomeen elämään sosiaaliturvalla. Tämä on aivan käsittämätöntä. Mitä tästä ajattelee Suomen kansa? Sanokoot mielipiteensä seuraavissa Eduskuntavaaleissa 18.4.2027.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni pitäisi tarkastella tekoälyn vaikutuksia työelämään ennen kuin ainakaan lisää ihmisiä tänne otetaan. 

Ja olen poliittisesti vasemmalla ja suhtaudun lähtökohtaisesti myönteisesti m**hanmuuttoon, kunhan integrointi yms. toimii. 

Vierailija
2/2 |
23.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Demarit, vasemmistoliitto, vihreät ja keskusta ovat tästä täysin hiljaa, koska se sopii heille erinomaisen hyvin. Ainoastaan PS vastustaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kuusi