Olin jo unohtanut, että vauvani oli joskus keltainen.
Niin ne vaan ongelmat unohtuvat ja lapsi on nyt reipas 6 v.
Kommentit (5)
unohtanut ja lapseni on kuitenkin nyt vasta 7 kk ikäinen.
Mutta ehkä se johtuikin siitä, etten nähnyt lapsessa keltaisuutta - paitsi vähän nenässä - ja nyt vasta valokuvista huomaan, että olihan tuo melkoisen värinen! Vaikka ei se kyllä ongelma meillä koskaan ollut, ei edes valohoitoon joutunut.
Sillä hetkellä ne tuntuu maailman suurimmilta ongelmilta ja loppu pelissä ei juurikaan ole merkitystä.
Itsekin joutuu aina muistelemaan, että mitä ongelmaa tms. oli kenelläkin lapsista vauvana. Tai synnytykset ja imetykset, että miten meni kenenkin lapsen kohdalta.
Suhteellisuudentaju olisi kyllä ollut tarpeen silloin nuorena äitinä :). Mutta aikansa kutakin.
Haha, keltainen kersa? Siittiks joku kiinalainen vinosilmä sen kusella, vai mistä moinen mutaatio johtui? Hyvä että on nyt 6 vuotiaana kuitenkin ihmisen värinen taas, olisi saanut varmasti koulussa "hieman" huomiota ja nyrkkejä osakseen!
keltaisuus nyt mikään oikea ongelma ole...et ole vissiin koskaan mitään todellisia ongelmia kokenut? Varmaan kävit siellä sinivalohoidon vieressä itkemässä että siinä se nyt joutuu pötköttämään buuhuu
Sehän voi aiheuttaa esim. aivovaurioita. Mun lapseltakin otettiin kuulokoe 8 päivän ikäisenä. Sanoivat, että kuulohermot vaurioituu ensimmäiseksi. Että jos ne on ok, niin todennäköisesti ei ole ehtinyt vielä muut. Lapseni bilirubiini arvo oli 480 kun pääsi hoitoon. Nyt on terve 7 vuotias, mutta kyllä se kamalaa silloin oli.
keltaisuus nyt mikään oikea ongelma ole...et ole vissiin koskaan mitään todellisia ongelmia kokenut? Varmaan kävit siellä sinivalohoidon vieressä itkemässä että siinä se nyt joutuu pötköttämään buuhuu