Kanariansaarille helmi-maaliskuussa. Apuva!
Lämpimään tekis mieli ensivuoden puolella suunnata. Kanariansaarilla en ole koskaan käynyt joten kertokaapa viisaammat mihin siellä kannattaa suunnata lasten kanssa, ihan hotellia voi suositella jos on hyvä tiedossa.
Mielellään all inclusive, hyvät altaat, myös kahluuallas pienelle. Kävelymatkan päässä merenrannasta ja vesiliukumäki koululaisille olis myös iso plussa. Löytyykö hotellia näillä vaatimuksilla? matkanjärjestäjä?
Kommentit (4)
jotain ton tyylistä Playa del Americaneksessa (Teneriffalla).
Mee Finnmatkojen nettiin ja laita sun toiveet hakuehdoksi, eiköhän löydy
vaikutti hyvältä lapsiperheelle ja all inclusivenkin saa. Tuo on siis käytännössä Americaksessa mutta uudempi rauhallisempi osa. Taisi olla Aurinkomatkoilla tämä hotelli.
Helmi-maaliskuussa Kanarialla ei ole välttämättä kovin kuuma, jos sellaista hakee. Illalla täytyy usein ottaa neuletakki tms. päälle. Itse olen ollut siellä juuri tuossa hiihtolomaviikon tienoilla ja silloin oli noin 22-23 astetta ja aurinkoista päivällä, iltaisin alle 20. Ei satanut, ainakaan silloin, mutta kai sekin mahdollista on.
Kolme viime hiihtolomaa on vietetty Fanabessa, Americasin rauhallisessa osassa. Lämmintä on ollut. Ei liian kuuma sää, mutta miellyttävän lämmin uikkarikeli.
Tjäreborgiltakin löytyy mukavia hotelleja.