Lue keskustelun säännöt.
Useampi vuosi yh-elämää takana, rakastuin...exääni.
22.10.2011 |
Kumpikaan ei oikeasti löytänytkään parempaa elämää yksin tai toisen kumppanin kanssa, vaan molemmat masentuivat lopulta eron takia.
Muilla kokemusta uudesta alusta? Meillä nyt aikuinen ja hyvä suhde, mutta aika tuore vielä...
Kommentit (2)
Kait se voi onnistua. Itsellä ei kokemusta. Mutta jos molemmat on joustavia edes jonkun verran eikä vanhoja asioita kaiveta esiin. Itseäni kiinnostaa myös tuo tilanne. Siis ei olla erottu. Myittekö vanhat asunnot pois? Miten nyt asuminen. Oletteko jostain tinkineet vanhaan elämään verrattuna? Olitteko masentuneita jo liitossanne vai vasta eron jälkeen?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ja palasimme yhteen. Siitä on nyt yli 10 vuotta ja oikein hyvin mennyt, elämä on ollut ihan erilaista kuin ennen asumuseroa, kumpikin opimme erosta paljon, tai siis myönsimme virheet, joita teimme ja halusimme niiltä osin muuttua, ja onnistuimme myös siinä.