Käyttäytymisvinkki suomalaisille karsintaan jääville yleisurheilijoille
Älkää anakaan itse olko huvittuneita ja naureskelko omille surkeille suorituksillenne tv-kuvissa. Se on katsojasta ärsyttävää, koska se osoittaa ettei teitä olisi koskaan pitänyt Tokioon edes lähettää. Pettyneeltä pitää näyttää, vakka itkua ei tarvitse vääntää eikä seltyksiä keksiä. Naisten kuulakarsinnasta ainoastaan Kangas sai tästä puhtaat paperit.
Kommentit (3)
Saga hymyilee posittivisella ja optimistisella tavalla, vaikka vihkoon menisikin. Juuri noin.
Siis TÄMÄ. Mua ärsyttää katsella mm. hiihtokisoja, kun Iivot ja Remit sun muut virnuillen lähtevät sinne kisoihin, ja kun voittoa ei tule niin sitten selitellään ja hassutellaan. Syitä häviölle haetaan aina ulkopuolelta.
Jossain ulkomailla tuollaisesta käytöksestä saisi urheilijan kenkää maajoukkueesta.
Päinvastoin, enemmän iloa vaikka tulos olisi miten huono. Haastatteluun päähän viikinkihattu, jossa törröttää ristiin pari Suomen lippua ja nassesetänaamari.