Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi on ihan ok, jos mies elättää naisen mutta ei jos nainen haluaa elättää miehensä?

Vierailija
03.01.2025 |

Eikö nykyään ole tasa-arvo?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kai siinä mitäään, jos nainen itse vapaaehtosiesti  h-a-l-u-a--a  elättää miehensä olekaan. Mutta syystä tai toisesta moni nainen ei halua elättää miestä. - Johtuneeko siitä, että ne miehet, joita olisivat eniten elatuksen tarpeessa eivät oikein pysty kompensoimaan ja maksamaan teoillaan ja toimillaan elatusta takaisin rahan ja varallsiuuden asemasta. 

Vierailija
2/4 |
03.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksei se olisi ok? Miksei muka nainen voi ihan hyvin hoitaa enemmän taloudellista vastuuta? Ja onhan noita ollut maailman sivu, jotka elävät naisen kustannuksella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mieheni ei elätä, olen moninverroin köyhempi kuin hän. Silti ostan kotiin ruokaa, kaikki pesuaineet ym. Teen kaiken kotona, pihalla, sisällä. Olin ainut joka ei saanut joululahjaa. Kaikki muut saivat. Tuntui tyhmältä siinä kun koko joulun passasin  hänen läheisiään ja kun kaikki muut saivat jotain häneltä. Olen näköjään nykyään arvoton ihminen, koska jäin työttömäksi.Arvoni on nykyisin piika.

Vierailija
4/4 |
03.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kai se on ihan sama kumpi elättää kumman vai elättääkö kumpikaan. Nykyään jokainen pyrkii varmistamaan oman elämänsä mutta on varmaan tilanteita että toinen joutuu työttömäksi ja silloin toinen auttaa. En näkisi että sukupuolella on tällaisissa tilanteissa merkitystä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kaksi