Tänä viikonloppuna en avaa ovea, täällä ei onneksi pahemmin virpojia ole.
Kommentit (9)
Meilläkin virpomispalkat valmiina.
Helsinki, kerrostaloalue, paljon virpojia. ja omatkin lapset lähtee virpomaan.
Meillä on oksat koristelematta ja namit ostamatta.. oh shit
Meillä on oksat koristelematta ja namit ostamatta.. oh shit
mutta mun on vain hyvin vaikeaa ymmärtää, että jollakulla on noin kova angsti jostain pääsiäisnoidiksi pukeutuneista lapsista!
Meillä trullitellaan ens lauantaina, ja toivon, että mahdollisimman monet kylän lapset tulis meillekin virpomaan.
tai muutakaan. En ymmärrä mikä ongelma siinä on.
Kyllä niitä ihmisiä kuitenkin riittää ketkä tykkää virpojista ja on niille varannut virpomislahjoja.
Kyllä minun sydän särkyy, jos toiset on tohkeissaan töhrineet naamansa ja koristelleen risunsa ja lähteneet into piukkana toteuttamaan suomalaista kansanperinnettä. Sitten joku tyhmä aikuinen pilaa kaiken käytöksellään.
Sellaisesta tulee paha mieli lapselle ja aikuisena se alkaa kirjoitella vihaviestejä AVlle.
niin haluaisin että tulis virpojia, mutta koskaan ei ole tullut. Saas nähdä miten tällä kertaa kun ollaan muutettu eri paikkaan. Helsingissä asutaan.
koko kaupunki, virpoa tuntemattomia ihmisiä. Olen varannut virpommispalkat ja täällä on onneksi tapana että vain tutut naapurin lapset käyvät. Omat lapseme käyvät virpomassa vain isovanhemat ja lähellä asuvat kummit.
ja pussukat jo täytettynä karkeilla ja pääsiäismunilla.
Minä kyllä petyn jos ei virpojia tulisi..