Luetellaan eri kuntosalipersoonia!
Täällä mainittiin jo vanha, uhoava ukko, joka luulee omistavansa paikan.
Muita hahmoja?
Kommentit (128)
Eläkeläinen. Paikalla joka päivä klo 07-08. Juttelee ystävällisesti niiden kanssa, jotka suostuvat juttelemaan. Käy ja poistuu ja huomenna uudestaan.
Vierailija kirjoitti:
Ei luetella ...hölmöä
Hauskaapas!
Vanhemmat naiset, jotka käyvät tekemässä laitteissa samat liikkeet vuodesta toiseen samoilla painoilla. Eivät uskalla kokeilla isoja painoja, koska "lihakset voi kasvaa liikaa".
Pariskunnat, joissa mies on selvästi aktiivisempi, nainen hieman pyöreämpi. Mies kasaa painot ja valmistelee paikat eri sarjoille, opastaa myös ystävällisesti vaimoaan, joka lähinnä huokailee ja pyörittelee silmiään vittuuntuneena ja valittaa kun mitään ei jaksa.
Teinityttökaksikko. Vatkaavat jotain aerobisia laitteita loputtomiin ja lopun aikaa jalkojen lähentäjiä ja loitontajia. Sitten venytellään. Puhelimet kourassa alusta loppuun, esittelevät sieltä hihitellen tai silmiään pyöritellen toisilleen jotain. Eivät koskaan tulisi salille yksin.
Laitteiden varaajat. Tekevät sarjan, mutta jäävät istumaan laitteeseen ja pälättävät lähinnä olevan ihmisen kanssa iäisyyden. Sitten taas yksi sarja ja pälätystä.
Mulkoilu ei auta.
Omissa maailmoissaan eläjä. Nainen jolla korvanapit. Treenaa johdonmukaisesti ja ohjelman mukaan. Ei vilkaisekaan muita tai ole kiinnostunut heidän läsnäolostaan.
Keski-ikäiset Tiina ja Tuija, ylipainoisia molemmat. Ovat tulleet käymään salilla. Treeni kestää 60 minuuttia, missä ajassa heilutellaan pari kertaa vähän jalkoja ja käsiä, ehkä alkuun kevyesti 5 minuuttia kuntopyörällä. Loppu aika jutellaan, sometetaan ja istutaan laitteissa.
Parsakaalitukkaiset, rimppakinttuiset teinipojat flanellihousuissa. Nostavat penkistä enemmän kuin laki sallii.
timmi fitnessper,e muija joka tulee salille maailman pienimissä jopa aavistuksen pornahtavissa "kuntoiluvaatteissa" ja syyttää nopean vilkaisun antavia miehiä ahdistavasta ilmapiiristä. rasittavaa.
Vierailija kirjoitti:
timmi fitnessper,e muija joka tulee salille maailman pienimissä jopa aavistuksen pornahtavissa "kuntoiluvaatteissa" ja syyttää nopean vilkaisun antavia miehiä ahdistavasta ilmapiiristä. rasittavaa.
Sama henkilö myös kuvaa koko treeninsä ja suuttuu jos joku vahingossa kehtaa kävellä hänen ohitseen kun somekontentti menee pilalle.
Haisuli. Ei ole tajunnut, että treenivaatteita tulisi pestä säännöllisesti. Ei välttämättä päivittäin, mutta ainakin viikoittain. Ei itse todennäköisesti tajua haisevansa vanhalle pinttyneelle hielle.
teinipoikalaumat, jotka ovat tulleet tekemään vain jotain hauiskääntöjä tai penkkipunnerrusta vähän väliä teinityttöjä vilkuillen.
Muskelimasa, kalju mies jonka käsivarret ovat paksummat kuin useimpien reidet. Yleensä yksinkertainen ja ystävällinen.
Tyyppi laittaa joka tankoon maksimit, tekee 40kg käsipainoilla sarjaa ja saa muut tuntemaan itsensä heikoiksi ja saamattomiksi.
Normi nainen. Nostelee 3kg painoja vuodesta toiseen, kaikesta näkee ettei tunnu missään. Mutta ei uskalla lisätä painoa koska pelkää muuttuvansa liian lihaksikkaaksi.
Vanhemmat miehet jotka treenaavat jo vähän jäähdyttelymielessä ei enää niin tosissaan. Käyvät usein aamupäivällä tai aamulla. Sosiaalisia. Vilkuilevat sarjojen välissä salaa sivusilmällä nuorten naisten herkkuperseitä paljastavissa ihonmyötäisissä salitrikoissaan. Olen itsekin tällainen.
Ujo supermies. Käy hiljaisina aikoina. Nostelee ihan järkyttävän isoja rautoja. Mut yrittää tehdä sen huomaamatta.
Heität tälle kehun niin vähättelee suoritustaan, vaivautuu ja lähtee kotiin.
Vierailija kirjoitti:
Parsakaalitukkaiset, rimppakinttuiset teinipojat flanellihousuissa. Nostavat penkistä enemmän kuin laki sallii.
Tuota jälkimmäistä en ole huomannut.
Laihduttaja, jolla on jo hyvä kunto mutta paljon rasvaa. Polkee stepperissä vimmatusti.