Kumpi olet?
Täällä on paljon, ehkä toivottavasti eniten niitä jotka tuomitsevat ne jotka haluavat tai ovat jo suhteessa varattuun mieheen/naiseen. Sitten välillä niitä "joita kiehtoo" ajatus salasuhteesta. Kumpi sinä olet, ja miksi olet ajautunut salasuhteeseen?
Kommentit (4)
joissa joku on varattu. Ajatus kyllä on kiehtonut ja olenpa sellaisessa suhteessa itsekin ollut, mutta tuomitsen silti. Mitään niin moukkamaista ei voi tehdä kenellekään kuin alkaa suhteeseen varatun, etenkin perheellisen kanssa. Vielä tietysti pahempaa, jos molemmilla on sitä perhettä.
Nähtiin harvakseltaan ja samalla yritin tosissani pelastaa avioliittoani mutta aviomies halusi jotain muuta kuin tämän perheen. Suhteen mies oli enemmänkin ystävä kuin rakkaus ja sekin suhde katkaistiin säännöllisin väliajoin.
mutta en tuomitsekaan.