Juoko kukaan muu nyt?
Kommentit (20)
Limpsaa ja mansikkamehua jääkaapissa. Illalla limpsaa ja höyrypiirakkaa nakilla leffaa katsellessa.
Joo. Sammuin jo sohvalle ja heräsin äsken, nyt jatkuu.
Juon. Tulin tänne mieheni luo kylään ja ostettiin juomaa. Minä juon nyt pieniä siivuja ja mies ottaa pienet päikkärit. Tulee kohta seuraani ja yhdessä ryypätään. Meillä on aina kivaa.
Sandels seuranani katson CMoresta Suomen kaunein koti ohjelmaa. Mitäs sinä?
En vielä, mutta perjantaipullo on kyllä haettuna!
Autossa tissuttelen. Pakko pitää ikkunat kiinni, muuten tule amppareita sisälle. Meinaa olla vähän kuuma.
Just avasin duunipäivän jälkeen lidlin punaisen.
Hyvää viikonloppua siskot!
Vierailija kirjoitti:
Autossa tissuttelen. Pakko pitää ikkunat kiinni, muuten tule amppareita sisälle. Meinaa olla vähän kuuma.
Miksi autossa?? 😁
Viikon työt takana ja niin on myös yksi punkkupullo takana täs tunnin sisään. Nooh, onneks on tonkka josta riittää hyvin tälle illalle ja ehkä pikkusen jää huomisaamullekin korjaussarjaa. Alkaa jo tuntua ihan mukavalle ja tästä se viikonloppu lähtee :)
Juon Pirkka-olutta. Kohta katson Suomen lentopallopelin, sen jälkeen ehkä pelaan Civilizationia läppärillä. Mahdollisesti myös kuuntelen metallia samalla. Kaikin puolin hyvä meno siis.
Mietin kaljan hakua lähikaupasta. Ajattelin hurjastella ja ostaa kolme ipa olutta. Ja buranaa.
Kahvia ja jätskiä, hyvä perjantai.
En juo. Aamulla puol kuusi herätys ja kalaan pitää mennä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Autossa tissuttelen. Pakko pitää ikkunat kiinni, muuten tule amppareita sisälle. Meinaa olla vähän kuuma.
Miksi autossa?? 😁
Haluan olla rauhassa.
Vierailija kirjoitti:
Minä juon nyt kahvia. Töissä.
Hyvää kahvitaukoa ja mukavaa työpäivää.
Mietoa keskiolutta vähän kuten team Ahma. Kun oma "Saab" meni rikki. Pitäisköhän päivittää hybridiin. Tai plugariin. Max 20k€. Eli käytetty tai pari uutta bensamallia.
En, myöhemmin erään naisen luo, siellä on kuulema juomaa ja netflixiä chillailulla tarjolla.