Maybellinen vedenkestävä ripsiväri
Millä saatte sen kerralla pestyä pois?
Viime viikolla ostin ja samalla vedenkestävän meikinpoistoaineen mutta ripsari vain siirtyy silmän alapuolelle ja siihen ihoon jumiutuu.
Soitin jo Lorealin kuluttaja palveluun ja sanoivat että pitäisi ostaa heidän valmistamaa meikinpoistoainetta. Mutta eihän sen niin pitäisi mennä. Heillä pitäisi olla silloin tuotteen vieressä erikseen asiasta maininta ettei tuotetta saa poistettua kuin vain heidän tuotteellaan. Kaiken lisäksi tuote mustaa silmän aluset vaikken edes käytä sitä alaripsiin. Siihenkin vain sanoi että tuote kestää vettä muttei ihon omia rasvoja joihin ripsari liukenee.
En raaskinut ostaa Kanebon hyvää +38 ripsaria mutta pian on mennyt enemmän rahaa tuohon roskaan kuin ostamalla kerralla sen kunnollisen ja hyvän.
Kommentit (3)
Olen vuosia käyttänyt Kaneboa eikä ole koskaan ollut ongelmia.
Pitää varmaan käydä hakemassa tuttu ja turvallinen Kanebo ja heittää Maybelline sinne minne se kuuluukin ->roskiin!
Ap
Maybe she's born with it.
Maybe it's Maybelline.
http://www.roflposters.com/maybe-shes-born-with-it-maybe-its-maybelline…
Jaksaa naurattaa.
Tuo Kanebo on myöskin tosi riittoisaa.