Jälkikäteen, oliko vauvan hankinta turha tai oletko tyytyväinen että et hankkinut?
Kommentit (8)
että olishan sitä ilmankin pärjännyt, eihän se vauva nyt mikään elintärkeä juttu ole.
Mulla on vauvoihin vähän samanlainen suhde kuin epilointiin: ikävää silloin, mutta ihanaa sitten kun homma on ohi!
Jos olet hankkinut vauvan, onko jälkikäteen tuntunut siltä että se ei ollutkaan hyvä päätös? Tai jos et ole hankkinut vauvaa, onko se jälkikäteen tuntunut hyvältä päätökseltä?
Turha hankinta jota ei ole koskaan hankkinut ei ole koskaan turha hankinta.
ja olin valmis olemaan 5 vuotta kotona, jotta molemmat lapset olisivat kolmivuotiaita, kun alkaisin OPISKELEMAAN.
Onneksi mies laittoi kapuloita rattaisiin, emmekä toista lasta hankkineet. Pääsin lukemaan psykologiaa, jota on edessä vielä neljä vuotta. Nyt olen NIIN onnellinen, ettemme tehneet toista lasta.
Kaikki on yhden kanssa niin helppoa ja tyttö on aivan mahtava tapaus! :)
ei koskaan vaikka miten hirveää olis se kanssa välillä ..
Vuoden turhake - vauva!
Espressokone oli aika turha hankinta, mutta vauvalle on kyllä ollut vielä vähemmän käyttöä
Vauvaa ei hankita, niin kuin autoa tai omakotitaloa. Vauva ei ole myöskään lemmikki, josta voi allergian tai pito vaikeuksien takia hankkiutua eroon. Vauva on pieni ihminen, jolla on oma tahto, luonne ja tempperamentti.