En voi käydä treffeillä koska olen köyhä
Ja työtön luuserimies. Siis kyllä naiset pyytää kahville ja tapailuun mutta en voi koska kaikki maksaa enkä halua maksaa kahvilan kahvista neljää euroa. Leffaan ei voi myöskään mennä koska lippu maksaa 15 euroa. Saisin parisuhteen naisen kanssa mutta en voi seurustella köyhänä. Naiset sanoneet ettei haittaa kunhan pärjää omillaan. Pärjään minä mutta kun haluan silti tehdä asioita naisen kanssa kuten vaikka matkustaa mutta ei oo rahaa.
Kommentit (110)
Voihan sitä mennä naisen luo treffeille tai hän voi tulla sun luo. Tai voitte tavata jossain laavulla tms.
Sinusta en tiedä, mutta entinen miesystäväni oli työtön köyhä, mutta aina hänellä oli rahaa juoda kaljaa kotona. Muuhun ei sitten ollutkaan varaa.
Miksi et keskity siihen, että saisit töitä ja oman elämän ensiksi kuntoon? Sitten ei enää tuota rahattomuuden ongelmaa ole.
Yksi lause/ratkaisu: mene töihin. Vai etkö jaksa? Jos et niin turha valittaa.
Minulla on ainakin säästössä rahaa. Työtönkin voi säästää, jos on lapseton sinkku. Mieluummin kuitenkin treffeille luontoon.
Voihan sitä myös esim puistossakin nähdä ja molemmat toisivat vähän evästä sinne ja jakaisivat eväät keskenään ja eväiden jälkeen pieni mukava kävely esim satamassa.
Vierailija kirjoitti:
Voihan sitä myös esim puistossakin nähdä ja molemmat toisivat vähän evästä sinne ja jakaisivat eväät keskenään ja eväiden jälkeen pieni mukava kävely esim satamassa.
Siis ihan oikeasti. Jos ei ole varaa 4 euron kahviin niin miten kuvittelee olevan varaa parisuhteeseen?
Vierailija kirjoitti:
Voihan sitä mennä naisen luo treffeille tai hän voi tulla sun luo. Tai voitte tavata jossain laavulla tms.
No ei todellakaan mihinkään laavulle yksin jos ei olla ennestään kavereita.
Naiset oikein pyytää kahville ja tapailuun, hallelujaa! Kumosit kerralla hitokseen monia "raha, status, ulkonäkö" -jankutuksia, joita täältä on saanut lukea vuosikausia!
Deittaile naista joka on yhtä köyhä kuin sinä.
Töihin ei mennä. Töihin kutsutaan ja jos ei kutsua tule niin töihin ei pääse. Sama ongelma on kymmenillä tuhansilla miehillä jotka haluaisi seurustella mutta eivät kehtaa koska ei ole tarpeeksi rahaa.
Miksi ei ole työssä? Kyllä sitä jotain työtä saa jos ei oo ihan kranttu.
On niitä sellaisiakin naisia, jotka mielellään elättävät miesystävää, kun he ovat tyytyväisiä, kun ovat kelvanneet edes jollekin
Niin jossain puistossa voi nähdä muutaman kerran mutta pian nainen kyllästyy siihen ja haluaa sitten treffit kylpylään ja sviittiin nukkumaan. Lähes kaikki kiva tekeminen maksaa kuitenkin lopulta. Ja se seurustelu maksaa myös. Jos ei voi tarjota samaa itse naiselle mitä nainen voi niin ei ole tasa arvoinen suhde.
Vierailija kirjoitti:
Naiset oikein pyytää kahville ja tapailuun, hallelujaa! Kumosit kerralla hitokseen monia "raha, status, ulkonäkö" -jankutuksia, joita täältä on saanut lukea vuosikausia!
Eihän hän kumonnut mitään ulkonäköön liittyvää.
Menkää eka kerralla kahville kahvilaan. Tarjoat naiselle kahvin, se maksaa yhteensä kahdeksan euroa. Jos arvonne kohtaavat, seuraavalla tapaamisella voittekin mennä lenkille ja tarjoat kahvin termoksesta.
Lopeta se kahvin litkiminen, kaupassakin maksaa ihan saatanasti kahvinlitkut. Juokaa mehua ja katsotte leffan himassa vosun kaa, ostat vaikka dvd:n käytettynä kirppikseltä etukäteen, halpaa lystiä :)
Me ollaan miehen kans kummatkin "köyhiä työttömiä luusereita" mutta unelmoidaan paremmasta.
Joku päivä joskus mulla tulee vielä ikävä sitä kun yhdessä käytiin laskimen kanssa kaupassa ja mietittiin mihin on varaa,ja kuinka pitkälle ruoka riittää. Säästetään vähistäkin, että joskus voidaan tehdä jotain kivaa.
Miksi teet tuosta ongelman, jos naiselle se ei ole ongelma?
Vierailija kirjoitti:
Miksi ei ole työssä? Kyllä sitä jotain työtä saa jos ei oo ihan kranttu.
Sitten tulee uusi ongelma. Hanttihommissa ihminen häpeää työtänsä ja joutuu valehtelemaan kaikille ammattinsa.
Mene töihin ja ongelma ratkeaa.