Niin läski ole, etten ees kauppaan kehtaa lähteä!
Ahistaa kesä, kun pitäisi olla vähän vaatetta päällä, mutta mikään ei mulle sovi ja näytän ihan kaameelta läskiltä. Kolmen lapsen kanssa olisi mukava käydä rannalla tms, mutta se tuntuu jotenkin ihan ylivoimaiselta! Toki käydään ei paikoissa, mutta en osaa olla rennosti, lihavuuteni v*tuttaa koko ajan:(
Yritän nyt ottaa itseäni niskasta kiinni-...kun vauva on pian 5kk. (
mittani siis: 167/75.
:(
Kommentit (9)
Voitko kuvitella, että heitä on suurin osa ylipainoisista? Voitko kuvitella, että he voivat jopa nauttia elämästään? Onko mahdoton ajatus, että lihavuutesi häiritsee vain itseäsi, ei ketään muuta, koska et ole oikeasti edes lihava.
Ei millään pahalla ap, mutta pienet on murheet.
Mä luulin että oisit t-o-d-e-l-l-a lihava. Ehkä voisit nyt vähän miettiä.
ennenkuin se on samaa luokkaa kuin nelosella tässä ketjussa.
Ap: älä silti vello liikaa itseinhossa, se lamaannuttaa!
ennenkuin se on samaa luokkaa kuin nelosella tässä ketjussa.
Ap: älä silti vello liikaa itseinhossa, se lamaannuttaa!
on siellä vielä paljon lihavampiakin, kuin sinä! mut jos itseäsi häiritsee, niin laihduta ihmeessä. sua helpottaa varmasti jo parin kilon karistaminen. itse painoin vuosi sitten 105 kiloa, nyt kymmenisen kiloa vähemmän, ja iloitsen kovasti siitä, eikä ahdista yhtään käydä rannalla biksuissa (sopivan kokoiset pitää tietty olla). mun laihdutus projekti myös jatkuu edelleen joten päivä päivältä mukavampaa on elämä :-) vkonloppuna lähden baariinkin ja iloitsen uudesta kropasta.
nyt siis 168/94
Minä kans 169/75