Minkäkö lihonut, tuttu luuli että olen raskaana
Voi hitto kun ottaa päähän. Näin 3 vuoden tauon jälkeen tuttuani, joka sanoi, että oletkos sinä taas raskaana. Ei siinä mitään, mutta kun en ole!! Kärsin tästä raskausmahasta edelleen, vaikka kuopus on jo 2,5v. Gyniskin sanoi, että onpas mulla mennyt jotenkin sisuskalut sekaisin kun maha edelleen pömöpöttää. Pilates tms. ei auta. Ai saakeli kun ärsyttää. Nyt jotenkin konkretisoitui koko juttu kun eka tuollainen kommentti tuli, vaikka olen sitä jo pitkään pelännyt.
Kommentit (4)
Hauskaa sinällään, että lähinnä silloin (harvoin), kun olen baarissa. Miten ihmisillä käy edes mielessä kysyä, että onko joku raskaana, jos on siiderilasi kädessä??!
Lapsen syntymästä on 5v, ja en todella ole raskaana. Pömppö on aina ollut, mutta synnytyksen jälkeen entistä enemmän näkyvillä. Muuten olen suht hoikka, mutta alavatsassa kohtalainen pömppö... Eikä se siitä mihinkään katoa, ei kadonnut koskaan ennen raskauttakaan.
yläpömppöö kuin mahakumpua. Alkaa melkein heti tosta tissien alta. Tosi raivostuttavaa, sillä en ole mikään lihava muuten, jalat tosi hoikat jne. Gynis sanoi, että sisuskalut ovat jotenkin liikkuneet ylöspäin, kokeile pilatesta, josta ei sitten apua ole ollut.
saan esim. ruuhkajunassa istumapaikan... :-)
Mullakin välillä pömpöttää, mutta johtuu hormonitoiminnasta ja laiskasta suolistosta.
Ja olen huomannut, että turhat hiilarit turvottavat myös.
Outo kommentti tuo sisuskalut sekaisin :/