Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vuokra-asumisesta

Vierailija
20.08.2009 |

Asun vuokralla rivitalossa. talo on kauniilla paikalla ja vuokrakin sijaintiin nähden nostettu melko korkealle. Senpä vuoksi minua sapettaakin, kun taloyhtiön pihaa ei hoideta lainkaan. Ruoho käydään leikkaamassa, mutta muuten (pensaat, lasten hiekkalaatikko yms) on retuperällä ja villiintynyt. Lipputangossa ei lippua ei ole koskaan. Jos isännöitsijältä jotain pyytää, saa nuivan vastauksen, että vuokrassa se (jokin parannus) sitten näkyy ja itse olette paikat hajottaneet. Pitkälle syksyyn on kaikki lämmöt pois. Kylpyhuone ei kuivu yms. Voiko tällaisesta mielestänne laittaa kirjelmän taloyhtiön hallitukseen? Juuri nyt en jaloillani voi "äänetää" enkä muuttaa omistusasuntoon.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kyllä kylmä tosiasia on, että lämmitykset ja pihanlaitot myös näkyy vuokrassa. Jos sun mielestä talossasi on sijaintiin ja asumisen laatuun nähden kova vuokra niin mene ihmeessä vuokralle naapuriyhtiöön.



onko talouyhtiössä muuten vuokralaiset hajottaneet paikkoja? Jos näin on, taloyhtiö on voinut katsoa toistuvat korjaukset liian kalliiksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi viisi