Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naisellinen itsetunto

Vierailija
06.02.2021 |

Olen keski-ikäinen sinkkunainen. En tykkää yhdenillan jutuista ja siitä onkin pitkään, kun olen ollut miehen kanssa intiimisti.

Olen tutustunut Tinderissä yhteen mieheen, jonka kanssa synkkaa hyvin. Huomaan sekä jännittäväni että odottavani hänen tapaamistaan.

Nuorempana olen saanut paljonkin positiivista huomiota ja kai minä edelleen olen ihan viehättävä nainen. Jostakin syystä (arvatenkin siksi, kun olen ollut sinkku aika pitkään) itsetuntoni naisena on vähän alamaissa.

Olisiko sinullä antaa minulle vinkkiä siihen, että miten kohentaisin itsetuntoani naisena?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä kaikkea ajatuksia se sisältää, että itsetuntosi naisena on alhaalla?

Lähtisin miettimään sitä kautta.

Vierailija
2/4 |
06.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos nyt ollaan ihan raatorehellisiä niin kahden juttu on sängyssä. Kehuminen on aina jees. Huh tuo uskaltaa uskaltaa pitkän ajan jälkeen voi olla korkea kynnys. Ainakin mulle oli. Just nyt olen mielummin onnellisesti erakko. Kuitenkin olisihan se kivaa jos löytyisi nainen kenen kanssa viihtyy. 

On niitä löytynyt mutta ikä. Itseni inho ja ties mitä tekosyitä niin en oikein halua nyt ketään. 

Sekavaa tekstiä mutta surkeasti koitan kertoa että älä hae itsetuntoa muista. Huoh mä ja mun egoni. Toisinaan sitä egoa on pari kilsaa ennenkuin mua näkyy. Huonoimmillaan sitä ei ole ollenkaan. 

En mä osaa antaa kovin hyvää vinkkiä. Yksi mitä voi ainakin kokeilla etkä menetä mitään on vetää roolia että sulla on itsetuntoa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten on jos hankkisit oikean työpaikan, etkä kirjoittaisi näin huonoja provoja.

Vierailija
4/4 |
06.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisit ottaa jonkun 20-30v komistuksen vähäksi aikaa nostattamaann itsetuntoasi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä kuusi