Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Terolutit lugesterenoja tehokkaampia? Siis mitä? Pikaisia vastauksia kaivataan

15.05.2008 |

Olen ymmärtänyt että terolutteja määrätään lähes aina kun on kuukautisten kanssa ongelmia, siis aluksi. Jos ne eivät tehoa siirrytään vahvempiin hoitoihin.Mutta nyt lääkäri sanoi minulle noin. Eikös luget ole paljon vahvempiakin.Osaako kukaan sanoa tarkemmin ja kumpaa suosittelet minulle.Minulla se tilanne ollut jo vuosia että kuukautiskierto on 28pvä mutta kp 13 alkaa tiputteluvuoto joka kestää loppukierron.Terolutteja kokeiltu tuloksetta montakertaa ja pitkiä aikoja kerrallaan. Nyt kysyin lääkäriltä lugeista ja hän sanoi minulle noin.Mutta lupasi kirjoittaa reseptin kumpaan itse haluan.Mitä mieltä te olette joilla on varmasti aiheesta paljon enemmän kokemusta,.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä voin nyt muistaa väärin, mutta teroluteilla saadaan yleensä aikaiseksi tasainen kierto.Lugesterolilla taas lisätään keltarauhashormonia, jotta alkion kiinnitys ja kehitys lähtisi liikkeelle.Siis kyseessä ei ole saman lääkkeen eri vahvuudet, vaan ihan kaksi eri lääkettä ja eri vaivoihin.

Vierailija
2/3 |
15.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta eikös ne molemmat ole kuitenkin keltarauhashormooni lääke. Eivät varsinaisesti samoja lääkkeitä mutta samaahormoonia loppujen lopuksi sisältävät.Mutta kiitos vastauksestasi t: ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.05.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

.siis mitä käytännön eroa niillä on ja kumpi niistä sitten on tehokkaampaa

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kuusi