Onko kätilöissä "tavallista enemmän"....
Kommentit (18)
Telkkarissa oli jossain hääohjelmassa yksi, mutta häntäkään en tunne.
T: kätilö
ei ykskään oo lesbo ja kätilöitä siel on arviolta 30 kpl.
t: toinen kätilö
torttua. Mutta, mutta tuskin urologitkaan on homoja normiväestöä useammin.
kätilöt kattelee sillä silmällä vaan niitä komeita nuoria isejä, varsinkin vanhemmat kätilöt. Synnyttäneen äidin värkkikatselmus, vuodot ja muut hoituvat ihan rutiinilla. Ei kätilö kiinnitä kauheesti huomiota synnyttäjän alapään karvoituksen muotoiluun tai säärikarvojen määrään, niikuin täällä joskus pohditaan.
Eiköhän heillä ole se kiinnostus hoitotyötä ja vauvoja kohtaan.
muutaman kätilön tunnen ja eivät ainakaan he ole lesboja.
Ai gynekologit olisi myös lesboja, urologit homoja ja samoin peräaukkoja tutkivat gastron lääkärit vai? ;D
Mietipä ensi kerralla kun olet gynellä (nais-) niin kun katselee värkkiäsi niin se vaan miettii koko ajan että kehtaisikohan tuota maistaa....
meidän neuvolassa kaksi kätilöä ja toinen niistä on lesbo, ei mikää kaappi -sellainen.
Ja aika hanakasti tuo ois kattomassa vähä väliä "kohdunkaulan tilannetta..."
kätilöt kattelee sillä silmällä vaan niitä komeita nuoria isejä
Kyllä koko osasto tietää, jos jollain on erityisen hyvännäköinen mies!
meidän osastolla kaikki kätilöt haluis just ne huoneet hoidettavakseen, missä se hyvännäköinen isi on.... tiedä vaikka pääsis vähän vierihoitoon. Ja joskus ne isit pyytelee varpajaisiinkin.
kätilöt kattelee sillä silmällä vaan niitä komeita nuoria isejä
Kyllä koko osasto tietää, jos jollain on erityisen hyvännäköinen mies!
lopputulema; kätilöt ei lesboja vaan av-mammojen komeita äijiä kyttääviä horotsuja. Kääk.
Et kai oikeasti luule, että se lesbo kätilö olisi yhtään sen kiinnostuneempi sun pillustasi kuin joku muu ammattilainen. Luuletko, että lesbot ajattelevat vain sitä töissäkin ja kaikki naiset kiinnostaa tietty...vai? Tietysti jos olet Salma Hayek klooni tai vähintäänkin kuuluisa niin voisin ymmärtää pienen kiinostuksen. Vai luuletko, että mies gynet tutkii pimpsoja oikein halulla koska ovat heteroja. SE ON TYÖTÄ!!
Ja aika hanakasti tuo ois kattomassa vähä väliä "kohdunkaulan tilannetta...
mutta kätilöillä on aina mielessä vaan kunnon fistaus....
myös alapään anatomian ja myös niitä alapään sairauksia ihan peruslääkärinkin varmaan pitää osata hoitaa joten pitäisikö tästä päätellä, että kaikki lääkärit ovat homoja tai lesboja.
Ei neuvolan terkan (vaikka oliskin klö koulutukseltaan) ole tarkoitus tehdä kellekkään sisätutkimuksia. Neuvolassa sisätutkimus on tk-lääkärin puuhaa 3 kertaa raskauden aikana. Kätilöt tutkivat sitä kodunsuun tilannetta sitten sairaalassa kun synnytät.
Täytyy olla harvinaisen kieroutunut lesbo-kätilö jos huvikseen uittaa sormiaan asiakkaan pimpassa vailla järkevää tarkoitusta. tod. näköisesti siis provoilet, tai tuollaisesta terkasta vois tehdä valituksen.
meidän neuvolassa kaksi kätilöä ja toinen niistä on lesbo, ei mikää kaappi -sellainen.
Ja aika hanakasti tuo ois kattomassa vähä väliä "kohdunkaulan tilannetta..."
Telkkarissa oli jossain hääohjelmassa yksi, mutta häntäkään en tunne.
T: kätilö
kiitos nauruista ;)