Paljonko maksaa yksityisellä...
labrat lapsettomuustutkimusten yhteydessä? Lähete olisi s-prol, s-prog ja s-tsh, testeihin. Eli mitä tulee maksamaan jos käyn yksityisellä otattamassa (lähete yksityiseltä) mahd. myös käydä julkisella samalla lähetteellä.
Kommentit (6)
mene hyvä ihminen terkkakeskukseen, jos sinne voi ko.lähetteellä mennä. Usein kyllä urputtavat terkkakeskuksessa, jos sulla lähete yksityiseltä..Mutta soita ja kysy
Toki nuo labrat yksityispuolella maksavat reilusti enemmän.
Joutuuko labroista maksamaan vain sen minkä niiden teko oikeesti maksaa (julkisella puolella nuo maksaa yhteensä n. 20€) vai pistävätkö ne yksityisellä puolella lisää hintaan? ap
Lapsettomuuslabroja ei ole minulta otettu, mutta lapselta erinäisiä allergiakokeita. Siis ne labrathan maksaa oikeasti ihan kivasti, ja tuo julkisen puolen hinta on ihan nimellinen, ei missään nimessä se hinta joka niiden tekemisestä aiheutuu.
Mene terveyskeskukseen jos lähete sinne kerran kelpaa.
Joutuuko labroista maksamaan vain sen minkä niiden teko oikeesti maksaa (julkisella puolella nuo maksaa yhteensä n. 20€) vai pistävätkö ne yksityisellä puolella lisää hintaan?
ap
riippuu aivan, mille klinikalle menet
Itseasiassa en tarvitse tarkkaa € määrää, vaan tiedon, että maksuttavatko vain toodellisen hinnan, vai laittavatko hintaan omaa lisää?
Pitääkö muka maksaa jos käy ihan kunnan terveyskeskuksessa ja saa lähetteen verikokeisiin, en ainakaan muista että olisin maksanut.