Mikä rantalomakohde toukokuun lopussa- suositelkaa
Lapset 6- ja 5- vuotiaat. Kreikka on ollut suosikkirantalomakohde ja muualla en ole käynyt koskaan. Tälläkertaa Espanja kiinnostaisi. Mutta kehukaa jotain kohdetta. Mallorca? Alcudiaa olen katsellut. Ei tarvitse olla muuta kuin lämmintä, uimaranta lähellä, mielellään jotain nähtävää ja ei shoppailumahdollisuudetkaan pahasta olisi.
Kommentit (3)
suosikki on lasten kanssa on Kreeta, Platanias ja muu Hanian seutu. Sitäpaisti Kreikkalainen ruoka on niiin paljon parempaa kuin Espanjalainen... ainakin mun mielestä : )
Varsinkin alle kouluikäisten. Kävimme Alcudiassa useita kertoja kun lapset oli pieniä, ei sen parempaa voi löytää. Nyt kun lapset jo koululaisia niin olemme siirtyneet Kreikkaan ja Italiaan. Mutta siis, ehdottomasti kannattaa mennä Alcudiaan, ja siellä esim. Finnmatkojen Estrella de mar-hotelliin. Todella hyvä hotelli upealla paikalla, kaikki lähellä!
tarjoaa paremmin lämpöä. Kreikka-Turkki-Kypros, toukokuun lopulla on se 25-30 astetta. Sen sijaan joku Mallorca voi olla vain 20-25 ja aurinkotakuuta ei ole.