Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ärsyttää verkostomyyntiin hurahtanut kaveri!!

Vierailija
28.01.2009 |

Jatkuvasti kärttää pitämään kutsuja joille voisi tulla myymään tuotteitaan. Olen sanonut suoraan, että minua ei mitkään Aloe Vera litkut ja muut kiinnosta enkä jaksa alkaa mitään esittelytilaisuuksia järjestämään. Mutta tämä painostaa ja painostaa. Suunnilleen joka tapaamisessa hän "ohimennen" mainitsee miten tästä ja tästä tuotteesta on ollut apua heidän perheessään ja ARGH! Kohta laitan välit poikki kokonaan.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitää normaalisti harvakseltaan yhteyttä ja nyt soittelee koko ajan. Jankuttaa jostain kokoukseen tulemisesta ("tule nyt kuuntelemaan, on tosi hieno juttu") ja pommittaa mua kotikutsupyynnöillä. Mä en käsitä, mihin normaalisti sensitiivisen ihmisen ajattelu on jäänyt, kun ei millään usko epämääräisiä ja vältteleviä puheita. Pitäisi varmaans anoa suoraan "ei". Mä olen niin järki-ihminen itse, etten ikinä hurahtaisi tuollaiseen. Tai ei ikinä ja ikinä, mutta en kyllä ole aiemminkaan hurahtanut, vaikka näitä on aiemminkin ollut kaveripiirissä.

Vierailija
2/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

voisin sanoa että paperimiehet on innokkaita näihin verkostohommiin. Siellä toimii ilmeisesti se mahdoton kateus: ei voi jäädä pois jos vaikka kaveri sit tienaa.

Sama kävi Wincapitan kanssa, moni paperimies meni retkuun. Tuloja kun on mistä laittaa, mutta järkee ei. Ja se kateus, pakko lähteä mukaan. Eihän sitä voi huonommaksi jäädä... lopputuloksenhan me jo tiedämmekin

terveisiä paperitehdas paikkakunnalta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on molemmat varmoja tapoja päästä eroon ystävistään, kutsuja, mainoksia, ostaostanyt-mankunaa ei kukaan jaksa. verkostomarkkinointi perustuu siihen tosiasiaan, että vähän aikaa kaverit jaksaa ostaa, kutsuilla ei kehtaa olla ostamatta, jos sellaisille joutuu. kehutaan huipputuloilla ja yritetään saada mukaan. no se loppuu sitten parin kuukauden sisällä ja yhtäkkiä siitä ei enää puhuta... nettikauppiaat ovat oma lukunsa, vaikka heitä nyt voi jotenkin yrittäjinä pitääkin. kun kattoo vaan katteita, tajuaa, ettei sillä oikeasti voi elättää edes myyjä itseään. mainostaa pitäisi kaikille työkavereille, omille ystäville ja palstoille. kumma kyllä nämäkin touhotukset ovat loppuneet vähintään vuoden sisällä kaikki. mut kai se vaan on pakko, kun kotona halutaan olla, vaikka sitten sen varjolla, että on tekevinään bisnestä verkostossa tai netissä. ei tajua.

Vierailija
4/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne kutsut.

Vierailija
5/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

toisille noin verkostomarkkinointi hommat on kuin huumaava uskonto.

Itse erehdyin reilu 10 vuotta sitten silloiseen GNLD pesuainemyyjien värväys tilaisuuteen. Tunnelma oli kuin herätysjuhlilla: mahtipontisia puheita ja kansa oli ekstaasissa että nyt loppuu raha huolet.

Vierailija
6/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tätillä kököttää nykyään hieno tönö Pirkkalassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan urpoa touhua. En todellakaan tajua, miten jonkun mielestä voi olla hyvä juttu valjastaa kaverisuhteet myyntitouhuun. En todellakaan suostuisi mihinkään kutsuihin ja kieltäisin muutenkin myyntihöpinän tyystin. Onneksi ton sortin urpoja ei tuttavapiiriini kuitenkaan kuulu. Mutta exän isä oli v-markkinointihuru pahimmasta päästä...

Vierailija
8/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minua pyydetty mukaan, tiedättekö onko hyvä juttu..?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

korkeintaan niin että itse olette se pyramidin huippu tai toisiksi ylin. Ne tienaa, muut tekee työt ja maksaa

Vierailija
10/10 |
28.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

on ihan paska juttu,olin siinä enkä halunnu jatkaa,onneks sain rahani takasi