Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihottumasta tietävät

Vierailija
06.03.2008 |

meillä pojalle ilmestyi tänään ihottumaa. Illalla ja yöllä rapsutteli itseään ja yritin aamulla katsoa onko joku rokko - ei mitään. Oli jatkanut hoidossa ja on sellaisia punaisia ihottumaläikkiä ympäri kehoa. En tiedä onko ne ennemminkin punaisia siksi, kun raapii. Jatkuu vain.



Olen miettinyt pääni puhki, mikä voisi allergisoida noin. Mitään erikoista ruokaa ei ole saanut eilen eikä tänään. Eilen illalla tosin söi puuron päällä omena-päärynä-vauvasosetta, mitä ei ole ollut pitkään aikaan. Mutta omenasta eikä päärynästä ole ennen tullut mitään. Vaatteissa ei pitäisi olla mitään, en ole vaihtanut pesu- enkä huuhteluainetta. Enkä löytänyt vaatteista ainakaan katsomalla mitään " pesuainejäämiä" (ehkä ne ei näy).



Onko ideoita? Missä vaiheessa menisitte lääkäriin? Tällä hetkellä tuo ei ole kuin näköhaitta ja että lasta vähän " kutittaa" .

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yhdeksän