Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Teinkö nyt ihan tyhmän ratkaisun?

Vierailija
26.11.2007 |

Päätin, että lopetan syksyllä aloittamani koulun just tähän ja menen työttömäksi työnhakijaksi.

Vähän harmittaa kun kursseja tuli käytyä melkein loppuun asti, mutta ei voi mitään. Nyt tökkii ja pahasti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli noin vuosi sitten samanlaiset tunnelmat. Ajattelin lopettaa, kun ensimmäiset tentit menivät päin häränpyllyä. En kuitenkaan sitä tehnyt, vaikka vähän epävarmalta tuntui uravalinnan sopivuuskin. Nyt olen onnellinen siitä, että jatkoin.



Mulla oli ehtinyt kulua jokin aika siitä, kun viimeksi opiskelin. Olin aluksi ruosteessa oppimistaitojen ja -kapasiteetin kanssa. Nyt on " tatsi" taas löytynyt ja suoriudun koulusta ihan hyvin, vaikka kyllä sen kanssa saa töitä tehdä. Ja olin kesän työharjoittelussa, josta sain uutta puhtia tähän hommaan, kun näin mitä kaikkea tutkinnolla voinkaan tehdä. Tsemiä.

Vierailija
2/2 |
26.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni tentit ja kurssit menneet tosi hyvin kun on jaksanut panostaa, mutta tuntuu, että se vie viimeisetkin voimat itsestäni ja stressaan nykyään todella helposti ja hirveästi kaikesta. Nykyään yöunetkin ovat hyvin katkonnaisia kun mielessä pyörii vaan kouluhommat.



Katsotaan sitten muutaman vuoden päästä, jos silloin opiskelisi jonkun työn ohessa, jossa saa peilata kursseja siihen omaan työorganisaatioon ja omaan työhönsä. ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kuusi