BB Saulilla mahtava isä!
Vaatii keski-ikäiseltä, suomalaiselta mieheltä paljon julkisesti tukea " homopoikaansa" . Kaikki ei varmaan tähän olisi pystyneet.
Kommentit (17)
Vähän punoitti, mutta studiossa oli varmasti kuuma ja jännitti tosi paljon.
Vierailija:
vaan hänestä tuli homppeli.
Eikös Sauli talossa jossain vaiheessa maininnut olevansa ylpeä isästään, kun tämä on menestynyt hyvin elämässään. Eikä mies tosiaankaan alkkikselta näyttänyt.
Sauli itse on aika symppis.
Jäi ihan häiritsemään, mihin tarkoitukseen Sauli on rahat luvannut käyttää.
Ja mitä ihmettä se Vappu sitä isää onnitteli niin kovin, olisivat ottaneet ne sieltä talosta ulos onniteltavaksi. Jäivät ihan nämä 4 viimeistä asukasta lapsipuolen asemaan.
Ehkä sen isä tarkoitti tätä, ettei Sauli haaskaa rahojaan mihinkään hömppään.
ollut jokaisesta esittely. Siellä myös muistaakseni kaikilta vastaus siihen, mihin voittorahat käyttäisi.. Ehkäpä isä viittasi siihen.
Sitaatti Saulin aikeista voittorahojen suhteen BB:n sivuilta:
Sauli uskoo Big Brother ¿talon olevan maailman mahtavin kokemus. Jos hän poistuu talosta viimeisenä, aikoo hän sijoittaa voittorahat uuteen kotiin.
Hauskan oloinen tyyppi. Ja todella ihana nähdä, miten oli ylpeä pojastaan.
Onko Salen vanhemmat muuten eronneet? Vai muuten vain ei ollut äiti studiossa. Kun siinä oli niitä vanehmpia naisia (yhtä epäilin Saulin isän uudeksi naiseksi, en kyllätiedä miksi) paikalla, muttei kuitenkaan Saulin äityliä.
Paljastetaan hieman faktaa, jottei ihan valheet täällä pyörisi.
Saulin vanhemmat ovat yhdessä, äiti oli tyttärensä poikaa hoitamassa (auttamassa sen hoidossa), jotta tytär (saulin kaksoisisko) pääsi finaaliin mukaan.
Saulin isä on todella varakas ja menestynyt, älykäs ja rehellinen työtä tekevä mies.
Eli on kaikkea muuta kuin alkkis!!!!!
Saulilla ja hänen isällään on upeat välit, kuten koko perheellä; kaikilla lapsilla ja vanhemmilla.
Ihana nähdä, että pystyy hyväksymään poikansa sellaisena kuin on. Monelle kova paikka. Muutenkin läheisen oloinen perhe... Pitävät varmaan Saulin jalat maan pinnalla!
Ihan rehellisellä tavalla on elantonsa ansainnut. Katsos, kun jonkun pitää ne vaatteet sullekin myydä.
Saulin vanhemmat on kyllä eronneet Saulin ollessa joku 14-v. (??) ja Sauli asunnut sen jälkeen isänsä ja isosiskonsa kanssa, kaksoissisko äidin kanssa. Kotoota Sauli on muuttanut 17-v. kun ei tullut isän naisystävän kanssa toimee. Mutta nyt isällä uusi naisystävä, joka asuu isän kanssa (se blondi studiossa???). Isä on rakennusalan yrittäjä ja vissiin aika varakas. Ja kyllä se tumma, vanhempi nainen taisi olla Saulin äiti. Olisikohan ollut kaksoissiskon vauva ihan isänsä hoidossa?
Ihan reippaastihan on Sale elantonsa tienannut: raksalla, Hesessä ja viimeiseksi vaatemyyjänä.
Pölömpi voisi tästä luulla, että äiti ei ollut paikalla ja lähetti siksi pojalleen kukkatervehdyksen.
Vierailija:
Ja kyllä se tumma, vanhempi nainen taisi olla Saulin äiti.
mutta Sauli ei kerennyt ottaa ja Vappu sitten otti ne ja anto siinä pöydän ääressä.
vaan hänestä tuli homppeli.