Voiko lihavuus johtua siitä, että käy vain 1-3 viikossa paskalla?
Siis en ole mitenkään kamalan lihava, 167cm ja noin 65 kg, mutta liikuntaani nähden paljon lihavampi kuin moni muu. Samoin paino ei meinaa millään pudota tämän alle, vaikka kuinka liikkuu ja syö terveellisesti tai ainakin välttää kaikkia ylimääräisiä makeita (karkit, limsat, jäätelö, sipsit, leivokset).
Kommentit (6)
ja näytän kilomäärääni lihavammalta.
t. ap
Miten aineenvaihduntaa voi vilkastuttaa?
mullakin oli ennen nopea aineenvaihdunta ja pysyinkin hoikkana. nykyään lääkitys vaikuttaa niin että av hidastunut ja olo turvonnut :-/
Ummetus on ihan arkipäivää silloin kun painoindeksi huitelee jossain 17-18 tietämissä. Myös anorektikoilla on ulostuslääkkeet ahkerassa käytössä, eikä siksi, että se tavara tulisi ulos nopeammin ja " laihduttaisi" nopeammin, vaan siksi, ettei suoli kertakaikkiaan toimi jos syö huonosti.
et kyllä ole lihava noilla mitoilla. Ehkä vähän " löysä" (?) saatat olla, mutta ylipainoa sulla ei ole.