Kauanko posti saa jatkaa ala-arvoista "palveluaan" ?
http://m.iltalehti.fi/kotimaa/201707282200291284_u0.shtml
Mitään hyvää ei firmasta ole sanottavaa. Paskaa mitä paskaa!
----------
Uutiset | Kotimaan uutiset
Postin työntekijä unohti tyhjentää kirjelaatikon - kutsut lapsen hautajaisiin saapuivat 9 päivää myöhässä
Tänään klo 13:53
Hautajaisiin saapui tapauksen vuoksi vain noin puolet vieraista. Postin mukaan kyseessä oli inhimillinen erehdys.
Kommentit (11)
Saa nähdä. Mullekin tuli viime viikolla postia joka oli lähetetty viime joulukuussa. :) Mitähän muuta on tulossa/jäänyt matkalle?
Sain postia, jonka Kela oli lähettänyt toukokuussa. Asian olin jo hoitanut nettipalvelun kautta, koska osasin sitä tietoa odottaa, mutta kirje näin 2 kk myöhemmin tuntui kyllä todella hyvältä palvelulta. Etenkin, kun se jaettiin osoitetietojen vastaisesti lapsuudenkotiini, jossa en ole asunut pariin vuoteen. Joku oli postissa nähtävästi päättänyt, että tekee puolestani osoitteenmuutoksen.
No sen kun äänestät jaloillasi ja ostat palvelun kipailijalta.
Mahdetaanko Linnanmäen laatikkoa tyhjentää? Jätin sinne kirjeen, jonka perään vastaanottaja kyseli viikon kuluttua.
Posti menettää asemiaan heikon palvelun ja epäluotettavuuden takia. Sillä on vain melko vähän sellaista tarjotavaa, mitä ei saisi muualtakin.
Tätä se on, kun postilaiset on nykyään jotain jamaleita, jotka ei osaa lukea...
Meidän lähin postilaatikko sanoo, että tyhjennys päivittäin klo. 15.30. Postiauto on paikalla about joka toinen päivä noin aamukymmeneltä.
Vierailija kirjoitti:
Tätä se on, kun postilaiset on nykyään jotain jamaleita, jotka ei osaa lukea...
Jos postinkantajilta vaatii kielitaitoa niin se on razistista, annetaan jo järjelle valta! Mestarista pm
Niin kauan kuin kaikki muutkin Suomen monopolit.
Ja sitten mietitään miksi talous on pohjamudissa, vaihtelevuutta tarjonnassa ei ole ja miksi palvelu on syvältä joka paikassa, kun suurin osa isoista yrityksistä on monopoleja ja elämä ulkona loppuu klo 18:00.
No perusta kilpaileva yritys.