Eräohjelman ärsyttvä kalastajamuija
Olin toisessa huoneessa ja telkkari päällä, josta tuli ykkösen eräohjelma. Yhtäkkiä joku alkoi kiljumaan kuin päätä leikkattaisiin. No juoksin kattomaan mitä tapahtui, selvisi että akka ylireagoi ja kilju. Ärsyttävä.
Miksi noiden pitää huutaa ja melskata tuolla luonnonkeskellä? Varsinkin noi naiset.
Kommentit (15)
Juu olkoon vaan luonnonlapsi, mutta pakkoko se on silti kiljua.
Ja mitä muuten brasilialainen vahaus kuuluu tähän. Ymmärtäisin kiljumisenkin, jos sitä tehtäisiin hänelle siinä veneessä..
Joo, kiva tyttö mutta hermo menis kiljumiseen, ja just niin korkeella taajuudella että repii hermoja ja pahasti. Luontoon mennään sen rauhan vuoksi ja vaikka olis kuinka symppis ihminen niin ei jumalauta kestä muu porukka jos nainen ei osaa hillitä itseään.
Iiiiiiiiiiiiiiihhhhiiiiiiiiiiihuiiiiiiiiii kalakalakalakala nyt se on kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinni jaa ei ollutkaan.
Joo karseeta oli sekin huutamienn, kalat kaikkosi varmaan kilometrin päähän kaikki kun tuo alkoi kirkumaan.
Mua ärsytti se metsästäjäeukko joka kiroili koiralleen ja meuhkasi siellö.
Surkea ohjelma kaiken kaikkiaan. Aika tasapainotonta porukkaa näyttää olevan niin kalastajatkin kuin metsästäjätkin.
Onhan se innostunut ja silleen, mutta tuo kiljuminen... Mua on opetettu, että kalalla ja metsässä ollaan aika hissukseen. En ole niin tarkkaan katsonut, mutta onko tuo hänen kalastuksensa C&R? Sit en diggaa yhtään.
Hyvä tyttö muuten mutta tuo hirveä huuto, kuin sirkkelin laittaisi pyörimään.
Sitte se kanakoiraporukka, voi luoja mitä meteliä kehtaavat pitää.
Äijä on ohjelman paras tyyppi.
Näillä porukoilla ei ole aavistustakaan metsällä/kalalla olosta. Nykyajan hermoherkkiä suorittajia ja kimittäjiä.
Metsällä ollaan yhtä luonnon kanssa, noudatetaan ja kunnioitetaan sen lakeja, rauhaa ja hiljaisuutta.
Nämä mesoojat ovat kuin suoraan kauppakeskuksista riehumisellaan.
Arvasin jo otsikosta kenestä puhutaan. En seuraa ohjelmaa, mutta olen kahdesti vaihtanut kanavaa juuri tämän eukon takia, kun taustaviihdykkeenä ollut telkkari alkaa huutamaan kuin kissaa raiskattaisiin.
Vierailija kirjoitti:
Näillä porukoilla ei ole aavistustakaan metsällä/kalalla olosta. Nykyajan hermoherkkiä suorittajia ja kimittäjiä.
Metsällä ollaan yhtä luonnon kanssa, noudatetaan ja kunnioitetaan sen lakeja, rauhaa ja hiljaisuutta.
Nämä mesoojat ovat kuin suoraan kauppakeskuksista riehumisellaan.
Mitähän lie jotain luonnosta vieraantuneita city-ihmisiä.
Näissä ohjelmissa haetaan aina näitä junttikuvia kalastajista ja metsästäjistä. Missä ne älykkäät normaalit harrastajat on, vaikka sitten city-ihmiset jos maalta ei älyä ja sivistystä löydy? Omissa ystävissä on paljon kalastusta tai metsästystä harrastavia, mutta toisin kuin näissä erä ohjelmissa, he ovat sivistyneitä sekä luontoa kunnioittavia.
Mua ärsytti se lintukoiranainen. Koira oli tehnyt kovan työn ja juossut pitkin peltoja ja nainen vaan jaksaa melskata pilalle menneestä kokeesta vielä kotipihallakin. Hei se on koira, ei kone.
mtv3 tulee metsällä ohjelma, katsokaa sitä. Siinä on vähän asiaakin, tuossa ei tapahdu mitään.
Kala kuolee varmaan sydänkohtaukseen kun toi muija alkaa huutamaan. Ei tarvii väsyttää saalista.
Ei se kala kuole, vaan kärsii ja sätkii hengissä kun sitä ei vaivaannuta edes tappamaan kunniallisesti.
Riikka on suloinen luonnonlapsi. Nimenomaan luonnonlapsi. Ei ole kuullutkaan brasilialaisesta vahauksesta.