Lue keskustelun säännöt.
mitä mä teen mun pakastimelle?
25.07.2007 |
pakastin on täynnä jäätä ja eri-ikäisiä, vanhoja ja uusia elintarvikkeita. Uudet eivät mahdu mihinkään vaikka vanhat heittäisikin pois ja harmittaa niitä heittääkin kun ovat vielä syöntikelpoisuuden rajoilla. Mutta se pahuksen kaappi ei enää kohta mene kiinni, jotain sille jäälle on pakko tehdä.
Ehdotuksia?
Jaa ja ei tarvi ilkeillä että olis pitänyt sulattaa talvella. Tiedän, olis niin, mutta oli silloin vähän muuta kriisiä meneillään.
Kommentit (3)
Kääri pakasteita sanomalehtipaperiin, herkimpien mukaan kylmäkalle. Kylmälaukkuun mitä mahtuu.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ap, pakko sieltä vaan on heittää vanhimpia pois että saa tilaa uusille. Ja samalla tehdä se sulatus.
Laita jääkaappiin kaikki sellaiset mitä haluat säästää, siksi aikaa kun sulatat pakastimen ja sitten keität vettä kattiloissa ja laitat ne sinne pakastimeen, niin sulaa nopeemmin.