Mikä oli ensimmäinen olotilasi ja ajatuksesi tänä aamuna herätessäsi?
Mulla oli väsymys, koska eilen oli paljon tohinaa ja lapsi heräsi aikaisin aamulla riekkumaan. "Miksei hiljaisuus olisi voinut kestää vielä vähän aikaa?", ajattelin.
Kommentit (52)
"Onneksi on jo aamu!" Liian pitkä yö taas.
Voi ei, viimeinen vapaa. Huomenna töihin.
Hetken ihmettelyä kun olotila hyvä eikä merkkiäkään krapulasta. Vaikka kippasin 11 tölkkiä olutta illalla.
Vierailija kirjoitti:
Hetken ihmettelyä kun olotila hyvä eikä merkkiäkään krapulasta. Vaikka kippasin 11 tölkkiä olutta illalla.
Jos oot vielä humalassa?
Väsyttää, pää kipeä ja tunkkainen olo. Ei huvita nousta ylös.
mikä se on (kännykkän herätys)
kauhea vessahätä (aina aamuisin)
mikä päivä nyt on (pitääkö mennä töihin)
Heräsin viideltä. Olo edelleen sairaalloinen auringonpistoksen jälkimainingeissa.
Ajatus: niin se imurointi ja kasvit (pojan huone). Sehän on ihan kohta tulossa.
Fuck, huomenna töihin :/
(loma loppuu)
Pitäisköhän mennä katsomaan onko jokin hätänä
Joku lapsonen kirkui pihalla.
Olo oli erinomainen hyvin nukutun yön jälkeen. Heräsin varhain ja torkuskelin sitten vielä tunnin verran, kunnes kahvihammasta pakotti jo siihen malliin, että oli noustava. Pelkäsin, että kroppa olisi eilisen pitkän ajomatkan jälkeen jumissa, mutta sauna illalla taisi pehmittää lihakset ja nivelet.
Keapula. Tai siis laskuhu.sla yhä päällä. Visjiä ja kaljaa. Ukkonen jyrisee ja tänään pitäisi mennä rippijuhliib.
Väsynyt. En tajua miksen nuku vaikka saisin.
Mutta onnellinen kun mieheni käsi oli ympärilläni <3
Kuulostaa ihan sateelta, ihanaa. Ei kun mitä ihmettä? Mikä päivä tänään edes on? Apua, eihän olekaan enää viikonloppu.
Ei ollut sade, vaan aamuauringon ensi säteet kuuden jälkeen aamulla. Ulkona +34 astetta ja viikon ensimmäinen arkipäivä, eli sunnuntai. Huoh.
Eli terveisiä ulkosuomalaiselta Dubaista.
Laskin tunnit, jotka nukuin. 7, no ihan ok. Tänään vielä iltavuoroon, sitten kaksi vapaapäivää.
Erektio ja seksifantasiat. Kuten 80 % muinakin aamuina.
Oho, heräänkö oikeasti jo tähän aikaan (8.05), enkö nyt voisi vielä vähän saada unta...
*sattuu.. tekisi mieli vielä nukkua mutta kroppa ei anna .. *