Miss Helsinki 2016, mi tä?
Siiis sen enempää kisoja seuranneena. Havahdun aina vaan siinä vaiheessa kun missit on valittu, ja sitten lennän perseelleni järkytyksestä. Minkälaista jengiä siellä on näitä voittajia valkkaamassa? Vai onko ongelma kokonaisuudessaan kaikkien osanottajien tasossa? Koska ihan oikeesti, vaikka itse en mikään prinsessa ole (näin ollen en myöskään ilmoittaudu missikisoihin) niin onhan toi nyt pirun noloa väittää esim. Tätä likkaa missiksi.
https://www.instagram.com/p/BEmB6_wFhJP/
Kommentit (12)
Kappas, mammapalstalla pilkataan nuorta ja kaunista naista.
Vierailija kirjoitti:
Kappas, mammapalstalla pilkataan nuorta ja kaunista naista.
Siis hän on mielestäsi missiainesta? Huomioi, Helsingin kärkikastia. Et törmää kadulla enempää omaa silmää miellyttäviin naisiin?
Vierailija kirjoitti:
Kappas, mammapalstalla pilkataan nuorta ja kaunista naista.
Joo, se on pilkkausta, jos missikisoissa olevaa arvostellaan ulkonäön perusteella.
Olet asian ytimessä, voisit tehdä esim. eino makusesta tutkintapyynnön, kun on vuosikausia kiusannut missejä tekemällä jopa kisan, jossa niiden ulkonäköä arvostellaan.
Olet varmaan ihan superälykäs tyyppi :)
Missejä on monenlaisia, on jotain Miss Heinäpaaleja ja Miss Ralliautoja. Ainoa oikea missikisa on yhä ja edelleen Miss Suomi.
No on kyllä aika hurja, ehkä joskus 5 vuotta sitten ollut nätti, ennenkun on tunkenut naaman täyteen täyteaineita ja muuttunut muovinaiseksi. Semmoinen vanhentaa kasvoja paljon, minkä ikäinen tuo on? Näyttää 35-vuotiaalta.
Martina Aitolehtihän näitä Miss Helsinkejä valkkaa :D . Minusta hän on kyllä kaunis nainen jos meikkaisi freesimmin. Ei varmaan toiveita mistään 'urasta' julkisuudessa kun hänelle on ihan ok antaa 'mopopoikien' hakata sairaalakuntoon... kukaan ei halua moottoripyöräkerhomorsianta itseään edustamaan...
Pliis naiset, älkää nyt saatana ottako noita tötteröhuulia. Vittu että mua miehenä vituttaa ne ja jotku kookospähkinäsilikonit ja perselisäkkeet.
Treenatkaa, mutta älkää helvetissä käykö veitsen alla, ellette nyt sitten välttämättä halua näyttää halvalta #####lta.
Hirveesti Jessica murjottaa. Järkyttävän paljon meikkiä ja noi huulet.. Luulen, että olisi huomattavasti kauniimpi vähemmällä pakkelilla ja onnellisella hymyllä.
https://www.instagram.com/p/BC3a4R5FhPK/?taken-by=jessicaruokola
Vierailija kirjoitti:
Hirveesti Jessica murjottaa. Järkyttävän paljon meikkiä ja noi huulet.. Luulen, että olisi huomattavasti kauniimpi vähemmällä pakkelilla ja onnellisella hymyllä.
https://www.instagram.com/p/BC3a4R5FhPK/?taken-by=jessicaruokola
Nää paremminki varmaa sen miehen säännöt Jessicalle. Rikko jotai käskyä ja siks hakkas
Näyttää Aladdinin Jafarilta.