Voisitko hyväksyä läskiä lähipiiriisi?
Täällä on usea eri henkilö avannut keskustelun, kuinka läskit aiheuttavat heille mielipahaa ja he haluaisivat kieltää ne kokonaan. Miten sinä suhtaudut asiaan? Hyväksyisitkö sukuusi henkilön, joka on läski? Palkkaisitko alaiseksi?
Omalta kohdalta voin sanoa, että ylipaino edustaa minulle tuhrua ja henkilön sutturuutta. En tosiaankaan halua läskejä sutturoita lähelleni!
Pippaliina, 17
Kommentit (5)
Jos tuo 17 on ikäsi, niin odotapa vaikka 30 vuotta, niin toivottavasti sinulla on silloin hieman enemmän suvaitsevaisuutta ja avarakatseisuutta tässä maailmassa. Ja juu, itsellä bmi on 21.
Tämä on kopio "hyväksyisitkö lähipiirisi tatuoitua" -avauksesta. Mielestäni yhtä "hyvä". Tämä palsta on muuten todella täynnä läskipuheita. Melkein menee maku keskusteluista, kun joku koko ajan piipittää jostain LÄSKEISTÄ, hyvä luoja.
Onko sillä väliä mitä ihminen painaa? Ihan samalla tavalla katson kun jotkut on laihoja mutta löysiä.. Onko se sen parempi? Menkää sinne peilin eteen katselemaan sitä alastonta minäänne ja sanokaa että hyvä näin.. Ei taida monelta 'laihalta' onnistua.. Saati läskiltä..
Vierailija kirjoitti:
Tämä on kopio "hyväksyisitkö lähipiirisi tatuoitua" -avauksesta. Mielestäni yhtä "hyvä". Tämä palsta on muuten todella täynnä läskipuheita. Melkein menee maku keskusteluista, kun joku koko ajan piipittää jostain LÄSKEISTÄ, hyvä luoja.
Piipitysoireet viittaavat vahvasti diagnosoinnin tarpeeseen. Surullista, että tätä samaa jankkausta jatketaan näköjään tajuamatta kuinka väsyttävää se on. Mihin katosi hauska provoilu? Tuntuu kuin laskuhumalaiset länkyttäisivät pääkenossa ja kuola suupielestä valuen tauotta samaa samaa samaa samaa samaa uuvuttavaa paskaa.
(Ja kyllä ap, tiedän ettei tarvi lukea, mutta ei sinunkaan tarvitse pilata palstan ilmapiiriä. Tiedoksi myös ap: Et ole mitenkään huvittava tai kiinnostava muuta kuin omasta mielestäsi!) t: Normaalipainoinen
Voisitko painua vittuun?