Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuntuuko kilpirauhanan kaulan läpi, jos osaa tunnustella? Siis silloinkin, jos se on normaalin kokoinen?

Vierailija
06.04.2007 |

Mulla on tässä kaulan rustojen alapuolella semmosta pientä kohoumaa. Ei mitään pattia tai kyhmyä tai sellaista, vaan kuin koko kaula ois vähän turvonnut silleen tasaisesti. En ole aiemmin huomannutkaan, kunhan rupesin tunnustelemaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

varsinkin jos on suurentunut. Itseltäni on leikattu pois koko rauhanen. Mutta se oli jo niin iso, että näkyikin selvästi.

Vierailija
2/3 |
07.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ymmärtääkö sen maallikkokin, että se on sitä? Mieheni väittää, ettei mun kaula oo suurentunut ja tää on vaan kaulalihasta yms normaalia kudosta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kurkkutorvea. turvonneena tulee myös tuohon kurkkutorvenpäälle.



Mutta googleta.. ( struuma, myrkky struuma, suurentuntu kilpirauhanen, kilpirauhanen, thyroid gland enkunkielisellä löytyy eniten kuvia..)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kaksi