Anoppi soittele miehelleni
Eikö teistäkin ole omituista, että anoppi soittelee miehelleni eli pojalleen kerran kuukaudessa. Eikö napanuora pitäisi olla jo katkaistu tuossa iässä.
Onko mieheni mammanpoika vai anoppi läheisriippuvainen kun ei pääse eroon pojastaan. Olen uhannut miehelle, ellei soittelu lopu, anoppi saa viettää yksinäisen vanhuuden vanhainkodissa, eikä lapsenlapset käy häntä katsomassa.
Onko muilla samaa ongelmaa, että anoppi pitää yhteyttä mieheenne ja soittelee hänelle, vaikka mies on jo täysi-ikäinen.
Kommentit (6)
soittaa pojalleen eli miehelleni jopa parikin kertaa viikossa enkä mä pidä sitä outona!!
Myös mieheni saattaa soitella vanhemmilleen, välillä jopa useamman kerran viikossa. Ai niin, me jopa käydään heille vähintään 1-2 viikon välein...
Mun mies ei todellakaan ole mikään läheisriippuvainen vanhemmistaan saati, että hänen äitinsä pitäisi napanuorasta vielä kiinni. Mun mielestä se vain kuuluu vanhemmuuteen, että vanhemmat ovat vielä aikuisiän saavuttaneesta lapsestaan kiinnostuneita.
Mut mulla vaikuttaa varmaan se, että mun omat vanhemmat eivät ole kiinnostuneita musta tai mun perheestä. Joten osaan olla onnellinen siitä, että miehelläni on vanhemmat joita kiinnostaa lastensa ja lapsien perheiden elämä! :)
Appi soittaa pojalleen monta kertaa päivässä. Siis töihinkin. Ja itsekin appi vielä työelämässä. Anoppi on napanuoran jo katkaissut, mutta appi ilmeisesti ei.
Mene ulos vaikka haukkaamaan raitista ilmaa.
vähintään joka toinen päivä. Itsehän puhut äitisi kanssa joka päivä!
Susta on varmaan omituista myös se, että sun oma äitisi tai sisaruksesi soittelee sinulle, olethan varmaan kuitenkin jo täysi-ikäinen ja napanuora olisi pitänyt katkaista jo ajat sitten.