Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies oli viikonloppuna laivalla...ja taisi pettää..

Vierailija
01.02.2009 |

Miesporukalla olivat risteilyllä ja eilen kun tuli kotiin oli ihan outo ei halannut tms. mikä olisi normaalia kotiintullessa, painui heti nukkumaan. Aamulla nukkui tosi pitkään eikä puhunut mitään, sitten vaistonvaraisesti menin katsomaan sen puhelinta ja siellä oli keskellä yötä siellä laivalla olleet kaverit lähettäneet viestejä että missä oot ja ootko astumassa?!? Johon vastannut että oon diskossa. Kuuden maissa on viimeinen puhelu soitettu hyttikaverille. Aloin sitten tenttaamaan ja kertomus on että oli tanssinut ja jutellut jonkun muijan kanssa ja sitten kuuden maissa mennyt hyttiin. Kuulostaa tosi oudolta että mun mies 3 promillen humalatilassa juttelisi jonkun naisen kanssa monta tuntia ja sitten molemmat menisivät omiin hytteihin. Olen varmaan ihan pimee kun haluan tietää tarkemmin, en saa siitä mitään irti. Aamulla kun aloitin tenttaamisen oli hänen eka puolustus että mä en enää rakastais häntä..

Olen ollut koko päivän ihan maassa ja miettinyt miksi näin piti tapahtua ja kiusannut itseäni kuvittelemalla mitä siellä oikein tapahtui. On tosi raivostuttavaa ettei voi tunnustaa, hokee vaan että usko nyt en ole pettänyt sua, lähetti viestin päivällä jossa luki että ei voi elää ilman mua ja että toivottavasti voisin vielä antaa anteeksi. Eikä hän kuulemma enää lähde miesten kanssa reissuun.. Olen kuullut sen ennenkin. Auttakaa mua, mitä mun pitäisi tehdä? Tai olenko ihan tyhmästä asiasta suuttunut, ja jos ei olekaan tapahtunut mitään pahempaa.. Meillä on 2 lasta joten eroaminenkaan ei heti tule mieleen. Mutta luottamuksen pula on tietty aika suuri puute parisuhteessa.. Surullinen mieli on.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ethän voi antaa anteeksi jollet tiedä mitä tekoa pyyntö koskee.

Vierailija
2/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

että puolusteli sillä ettet sinä muka rakastaisi enää..sori vaan mut aivan selvästi on JOTAIN tapahtunut laivalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun mies lähtee poikaporukalla laivalle? Mitähän siellä nyt yleensä tehdään? Vedetään perseet olalle jossain diskossa ja etsitään seuraa hyttiin.

Ja niinhän siinä sitten on käynyt.

Mulla on mieheni kanssa diili että mitään tällaisia retkiä ei tehdä. Jos mennään laivalle, niin mennään yhdessä. Ei edes käydä missään muuallakaan ryypiskelemässä poika- tai tyttöporukoissa. Jos mennään jonnekkin niin mennään yhdessä, tai siis voi kaveritkin tietysti tulla mukaan, meillä on yhteinen kaveripiiri.

Vierailija
4/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juttuhan on selvä, mies petti tai vähintään aikoi pettää. Mä en tommosta kattelis, mutta itepähän päätät. Kuulostaa kyllä vähän siltä, että miehes saattaa itsekin lähteä jossain vaiheessa. Ei vielä, mutta ennen pitkää.

Vierailija
5/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

miten katsot noilla perusteilla oikeudeksesi mennä tutkimaan toisen puhelimen ja vielä aloittaa syyttämisen siihen päälle?



Jos sinä olisit mies ja miehesi nainen niin täällä olisi jo moneen kertaan varoiteltu sairaalloisen mustasukkaisesta miehestä.



Sulla ei ole mitään todisteita, että miehesi on sinua pettänyt, kavereiden typerät viestit ei todista mitään. Haluatko sä, että miehesi tunnustaa sun mieliksesi jotain mitä ei ole tehnyt?



Minä olen elänyt suhteessa, jossa elämä oli just tollasta. Kun jonnekin meni niin joka minuutista piti tehdä tili ja ihan sama mitä sanoi, niin toinen osapuoli ei uskonut, kun oma mielikuvitus tuotti aina jotain vielä pahempaa.



Mun neuvo on, että uskot sen mitä miehesi sanoo ja pyydät anteeksi puhelimen tutkintaa ja epäilyksiäsi.

Vierailija
6/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hmm aika hassua että laivalla menee diskot puoli neljältä kiinni ja sinun miehesi on vasta mennyt kuudelta hyttiin (missä oli 1½h?),on varmaan pitänyt soittaa kaverille missä hytti on??Toi että kaverit oli ton bylsimis jutun lähettäneet niin vihjaa siihen että mies on nähty hassuissa merkeissä jonkun kanssa ja miehesi kaverit halunneet tietää missä on!!Yleensä laivalla ei puhelimet toimi joten tämä on varmaan provo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enkä ole sen takia mennyt, että saisin kokemusta toisista miehistä.



Miehistä en tiedä, lähtevätkö he tuolla asenteella laivalle, vai onko se täysin viatonta halua lähteä tuulettumaan ilman takaa-ajatusta.

Vierailija
8/8 |
01.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

eräs baari-ilta... mukavaa seuraa... Juteltiin otettiin paukkuja... hotellihuoneeseen jatkoille... juteltiin lisää ja otettiin muutama paukku vielä.



Kuuden aikaan aamulla tulin kotiin. Mies oli vähän möks, mutta kertomukset vakuuttivat hänet.



Illan aikaan oli siis vaan paukkuja ja jutteluja. Mitään puhelinnumeroita ei vaihdettu, ei suudelmia, ei halauksia, saatika seksiä.

Mukava ilta varatun miehen kanssa, joka oli työmatkalla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kahdeksan