Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Bugaboon kankaiden eroista:fleece vs. canvas

19.09.2007 |

Pikaista tietoa kaipaisin kankaiden eroista, jos jollain käytännön kokemusta!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heissan,



valitettavasti tiedän vain fleecestä kun omissa buggiksissa on fleecekankaat. Mutta jospa nosto auttaisi muita huomaamaan tämän kysymyksen :-)



eli meillä fleece, on ollut hyvä (juhannuksena käyttöönotetut) mutta pelkään että kuluminen tulee näkymään siinä nopeammin on kovemmassa kankaassa... ihanan pehmonenhan tuo fleecepinta on ja nätti!



t. Fiikus

Vierailija
2/5 |
20.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meilla ei ole canvasta, kun sita ei viela kesalla ollut saatavana, mutta mulla on toi Denim-versio.



Luulen, etta fleesessa alkaa kuluminen nakya nopeammin. Meilla on Bugan kesakuomu (oranssifleese+ilmastointiaukot) ja siina poly ja lika nakyy paremmin, mutta denim on tietenkin tumma kangas.



Olen nahnyt yhdet fleese Bugat 2 vuotiaalla, fleese oli kieltamatta vahan nyppaantynyt, mutta en tieda, kuinka usein se oli esim. pesty.



Itse olisin ostanut canvas-vesion, jos sen olisin saanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo on ainakin pysynyt hyvänä, kolmen vuoden käytön jälkeen nyt on vähän haalistunut kuomusta kun kesällä säilytettiin parvekkeella. Muuten on helppo pyyhkäistä puhtaaksi, mitä fleece ei varmaankaan ole. Kanvaasi ei ole niin herkkä kastumisellekaan ja kuivaa nopeammin. Uusista Bugista en tiedä onko esim. fleece-kuomussa jonkinlainen vuorikangas, mutta kanvaasi pitää tuultakin (ja lisäksi on se puuvillavuori).

Vierailija
4/5 |
20.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja niissä kaikki kankaat canvas-materiaalia. Se väri jonka haluasin niitä sitä ei edes valmisteta fleecenä =(

Fleece on kuulemma poistumassa muutaman vuoden sisällä.

Meidän rattaiden kuomussa ei ole mitään vuorta, pelkkä canvas vaan, joten ehkä fleece kuomu voisi olla talvella hyvä? Meillä ei vaan juurikaan kuomua käytetä (yleensä en pidä kuomua edes kiinni rattaissa) niin " ohut" kuomu riittää meidän käyttöön

Vierailija
5/5 |
20.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päädyimme nyt sitten tuohon canvas-versioon.