Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä hihaton imetysmekko?

23.04.2007 |

Onko kenelläkään havaintoa mistä voisi löytää hihattoman imetysmekon kesään. (ei siis kuitenkaan naruolkaimellista). Olen yrittänyt nettipuotien tarjontaa katsastaa, mutten ole löytänyt, nuo boobin imetysmekotkin mitä löysin oli lyhyillä hihoilla... :/

Boobilla ainakin aiemmin ollut hihattomiakin,mutta nyt kaikki löytämäni lyhythihaisia...plaah :(



Kaikki vinkit otetaan ilolla vastaan :))

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.taikapilvi.com/product_info.php?cPath=10_12&products_id=153



Glamourmom Dress -imetysmekko on toteutettu Tank-paidan ratkaisuilla. Mekko on polvipituinen. Tämä mekko käy kesät talvet tilaisuudesta toiseen. Yhdistä mekon kanssa kevyt neuletakki, jakku tai vaikka vain huivi - aina säätilanteen tai tilaisuuden mukaan.



Jos tuosta kiinnostuit kannattaa googlettaa - muualta saa halvemmalla kuin tousta liikkeestä...

Vierailija
2/3 |
25.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kolme vuotta sitten täällä:

http://www.torniainen.org/ilona/index.html

Nyt tuolla sivuilla tosin lukee, ettei hän ota tilauksia vastaan tämän vuoden aikana, mutta sähköpostilla saa hätätapauksessa kysellä..



Omaan mekkooni olen todella tyytyväinen, se tehtiin Ilonalla valmiina olleesta Marimekon Kivi-trikoosta ja olen sitä käyttänyt kahden lapsen imetysaikana (kesäisin) lukemattomia kertoja. Omankin kankaan olisi voinut toimittaa.



Tämä oli nyt ehkä vähän huono vinkki kun varmuutta tilausten ottamisesta ei ole, mutta saahan tuota kai ainakin kysyä. ;)