Haluan pyrkiä opiskelemaan ja yrittää tulla raskaaksi samaa aikaa. Onnistuuko?
Molemmissa tapauksissa voi kestää vuosia. Siksi ajattelin yrittää sama aikaa. Saako yliopistosta lomaa vuodeksi jos vauva syntyy tai. Jos on raskauspahoinvointia tai väsymystä pelkään etten jaksa opiskella tehokkaasti.
Kommentit (5)
Ekaksi luin viestiäsi ärsyyntyneenä ihmetellen, että mitä siinä muka voi olla huvittavaa kunnes TAJUSIN! Heh heh. Naureskelen täällä nyt itsekseni.
Ja todellakin kannatan sitä, että yrität raskautua ja hakea opiskelemaan samaan aikaan ;D (Mutta älä kirjaimellisesti.) Opinnot kyllä odottavat, eikä aina tarvi ollakaan niin tehokas. Opiskelijaelämä on paljon vapaampaa, ainakin oman kokemukseni mukaan ja siksi esim. sairaspoissaolot on helppo järjestää. Riippuu tietysti opieskelupaikastakin.
Vakavoitunut 2
Mua naurattaa sama kuin kakkosta. Voi olla vaikeaa järjestään samaan aikaan molemmat, mut jos esim. parin päivän (tai edes parin tunnin) ero on ok niin siitä vaan! Saat sä koulusta äitiyslomalle jäädä.
pääsykoetilanteessa. Mutta jos saat vaikkapa proffan laittamaan itsesi tiineeksi, saattaa se parantaa arvosanojasi.