Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lastenkutsuille prinssinnakkien oheen - mitä?

08.11.2006 |

Ajattelin yrittää selviytyä viisivuotissynttäreistä melko pelkistetyin tarjoiluin, lapsethan keskimäärin eivät tule kutsuille syömään vaan riehumaan.... Kakkua, prinssinnakkeja, minitomaatteja (niistä ainakin meidän lapset pitävät kovasti), mehua niin ja mitähän vielä suolaista? Jotain helposti syötävää ja useimmille lapsille maistuvaa, sellaista jota vilkkaampikin malttaa syödä kesken juhlinnan? Nyt ei vain tule mitään mieleen. Olen täältä usein saanut hyviä neuvoja ja ideoita, ehkäpä nytkin! Kiitos!

Kommentit (3)

Vierailija
2/3 |
10.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

-kinkkumuffinssi

-jauhelihahyrrä

-kolmiovoileivät

-lämpimät voileivät

-pikkupizzat

-täytetyt minipatongit

-hotdogit

-vihanneslautanen+dippi

-minilihapullat,prinssinakit+dippi

-minipasteijat

-coctailpiirakat

-metripizasta leikatut neliöt

-popcornit

-sipsit

-nakkikääröt

-jäätelökakku

-kääretorttu

-keksit

-hedelmälohkot

-karkit

-lohkoperunat ja ketsuppidippi

-täytekakku





Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on ainakin porkkanatikut aina tehneet hyvin kauppansa, samoin lihapullat. Noistahan vois tehdä vaikka cocktail-tikkuja, lisäksi vielä vaikka juustopaloja (esim. leipäjuusto) ja viinirypäleitä.

Monet lapset eivät myöskään täytekakusta välitä, niin makeaksi herkuksi voi tarjota jäätelöä tai sitten ihan keksiä ja pullaa.