Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

¿~♥~¿ Joulukuun tähtöset - viikko 15 ¿~♥~¿

07.04.2008 |

Huomenta! Minä täällä jälleen aamupäivittelen meidän pinkkoja :) Nyt on menossa jännät ajat noiden kiertopäivien kanssa, keskiviikkona tai torstaina pitäis alkaa ne menkat - tai sit ei ;) Mutta totta puhuen MITÄÄN oireita ei ole ollut. Turvotusjuttuja ei voi laskea, kun oon lihonu lähiaikona vähän ja herkutellukin koko viikonlopun :) Mutta, että hassua tää on silleen, että kyllä mulla yleensä joitain oireita on ennen menkkojakin, ni nyt ei tosiaan oo mitään mihinkään suuntaan :O Äh, tutkimattomat on tähtien tiet. Huomenna jokatapauksessa testaan jo, mikäli kotitesti.fi:stä tilatut kepit tippuu postiluukusta tänään :D Toivokaamme parasta! Myös kaikille muille piinailijoille!!!! Nyt meijän on PAKKO ottaa kunnon plussapuhuri haltuun, koska TAAS poistin kolme tädin yllättämää \" Suurimmat pahoitteluni siitä heille! Ja vielä tervetuiaistoivotukset uusille tulokkaille!! :)



Täällä on ollu käynnissä kovat limakeskustelut, ni otan niihin osaa. Eli joskus oviksen tienoolla (~kp10) oli mulla hurjat limat, niinkun kuuluukin olla. Sitten alkoi kuivuus, ja siitä asti on ollut aivan saharaa. E pienintäkään pisaraa kosteutta... Mut en osaa sanoa siitä juuta enkä jaata raskauden suhteen, koska aiemmin en oo aktiivisesti seuraillu limojen käyttäytymistä muutaku just oviksen aikaan. Jos nyt kovasti muistelen, ni kuivaa se vissiin aina on ollu oviksen jälkeen menkkoihin asti... Pöh. Noh, huomenna testi 10IU-testillä... :)



AnniHelen@: Toivotaan, että tää uusi nippailu olis oire alkaneesta raskaudesta!! :) Ainakin kuulostaa lupaavalta! Tsemppiä piinailuun!



haave-enkeli: Vaan on sullakin hurjan jännätä paikat!! :D Toivotaan nyt, että täti pysyis poissa! Samoin Tanni! Pidän teille hurjasti peukkuja täällä bd bd bd bd bd bd bd



Nyt on pää ihan tyhjä, taidan lopettaa tältä aamulta! :) PALJON PLUSSATUULIA KAIKILLE!! :) Nyt otetaan kunnon loppukiri, tyttöset!!! :D



.:Naranja:. kp23/26-27 kp1

Kommentit (110)

Vierailija
1/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

TÄÄ tyttö olis nyt sekoomassa!! ;)



pari päivää ollut painon tunnetta tuolla alavatsalla; kuin pissahätä. Eilen alkoi jomottamaan ja vihlomaan illalla oikein kunnolla. en saant nukutuksi. Tänään tuntui äsken repäisy-kipua kun liikahdin täs sohvalla. mut koko ajan on sellainen " epämiellyttävä" - ei haluias liikkua -tunne!

Toisessa tississäkin tuntui jotain kipua vähän aikaa sitten.



JA SAIN OVISTESTIIN SELVÄN HAAMUN!!! Tähän asti ollut ihan tyhjä.

MUTTA limoja ei oo eikä paneta!

Oletetusta oviksesta 6-8päivää...



Ai että jännittää..

Ja eilen illalla itkin ja nauroin miehelle samaan aikaan ennen ku alettiin nukkumaan. ja koko ajan tuntui juilintaa tuolla alhaalla; ihan kuin olis jotain ylimääreistä siellä!



APUUA!!



oon niin onnellinen ja silti jännitän ja pelkään. Ja oon liikuttunut jo monta kertaa tänä aamuna kyyneliin asti, ihan olemattomista jutuista.



-Admini78- kp21 tai 22 ...

Vierailija
2/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

että muutkin ovat välillä sekopäisiä tässä kuumeilussa ;). Plussaonnea Admimille.



Naranja: Onnea huomiselle!



ON: Nega testattu aamulla :(. Taitaa tie viedä tammikuisiin viimeistään ylihuomenna. No, jospa 16 olis mun onnenluku...



AH kp26 dpo12 yk15

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uusi viikko alkaa... Ja minä vaan istun koneella kun pienemmät tuolla leikkii keskenään (ihme, aikaisemmin ei ole onnistunut. Esikoinen omii kaikki lelut). No, pitää hyödyntää se aika milloin saa olla rauhassa.



Naranja: peukutuksia!! =)



Omaa napaa: Ovis luultavasti hyödynnetty viikonlopun aikana. Sen takia siis luultavasti, kun en noilla Fertestin ovistikuilla löytänyt ovisplussaa. Mutta selvästi viikonloppuna jomotteli kohdun puolelle ja ovislimaakin oli (sori). Sain noilla ovistiukuilla vaan puoliksi vahvaa viivaa, vaikka testasin sekä aamulla että illalla. Lauantai iltana sain jo vähän tummemman testausviivan, mutta nyt vaan haalenee. Tänä aamuna testasin vielä, mutta näkyi vaan haaleana. Ja eilen ei kunnolla näkynyt edes kontrolliviivakaan ekan 3 min. aikana... Jotain vikaa?? Mutta luulisin, että ovis tapahtuu tänään tai huomenna. Nyt on selvästi tänään ovislimat loppumassa. Enkä kyllä jaksaisi enää puuhaillakaan. Eilen tuntui jo pakkopullalta tämä touhu. :/ Yritykset jää taas näihin kp 12 ja 13 varaan. En vaan huvita enää. Harmi kun tuo ovishuippu ei selvinnyt. Ja nyt istuessa tuntuu jomottelua oikealla. Hmm, siitä piti vielä kun lauantaina jomotti kovastikin oikealle puolelle ja illalla jomtus helpotti, mutta silloin niinkun kramppasi oikealta puolelta... Mitähän se oli?? Mietin vaan.



Tsemppiä kaikille!! =) Ja hyvää alkuviikkoa!



kp 14/27-30, yk 8

Vierailija
4/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinäkö kirjoitit, että sinulla on yleensä aika " kuivaa" kun ovishuippu on tulossa? Ja suht aikaisin kiertoa runsaasti ovislimaa? Sen takia vaan kyselen, kun tuli mieleen, että onko sinulla tutkittu tuota? Tai onko lääkäri sanonut mistä tuo voisi johtua? Itse ajattelen,e ttä johtuisiko siitä, että lh-hormoonia on vähän tai on ohuet limakalvet tms.? Itsellä siis tässä kierrossa sama juttu, että limat alkoi jo kp 7 ja sitten kun olisi pitänyt puuhailla, niin tuntui jo kuivalta.

Vierailija
5/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tuon tekopirteän tervehdyksen jälkeen voi jo heittää vapaalle ja purnata tätä kurjaa päivää :O)!! Karmea sarvi kasvaa otsassa (=ketutus), nää on nää maanantait mun lemppareja :O)!!

Täällä alkaa tosissaan jännät paikat olemaan, jos ei täti ole päässyt yllättämään, itsekin tänään huomasin iloiseksi yllätykseksi olevan jo KP 26, luulin että jotain 21. mennään vasta, jeij :O)! Oireitakin on mukamas jo bongattukin; nännit aristaa, tutut jutut ei maistukaan enää hyville, niinkuin karkki esim., huimaa ja nälän tullessa alkaa etomaan, ja voih, varmaan tuntisin kovalla tahdolla minkä hyvänsä oireen, kun oikeen mietin, pirullista :O)!!!! No, osahelpotusta tiedossa ke jolloin käyn verikokein tsekkaamassa Hcg-hormonin määrän (lääkkeellisen km:n jälkeisen tyhjennyksen jälkitarkastus).

Ajatuksen virtaa näin maanataihin.



Tädit pysykööt poissa ja viivat ilmestykööt testeihin!!!



Hyttynen kp 26/30-60

Vierailija
6/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

joulukuiset kuumeilijat! Minäkin taidan taas liittyä joukkoonne jännään. Meillä piti pitää hieman taukoa tuosta yrityksestä, mutta se kesti yhden kierron ja taas mennään :)



Eli kp:t on 15 ja ovisaika lähettyvillä. En oo oikein nyt jaksanut aatella asiaa, et voi olla vasta tuloillaankiin, kun ei mitään kauheita oviskipuja ole vielä tuntunut.. Oon hiukan jo pessimistinen tähän yritykseen, mutta yritän nyt taas toivoa parasta, et joko meille nyt.. Meillä siis jo yk 9. La olis joulukuun 29. päivä. (Voi kun nyt meillä tärppäis!!!!)



Naranjalla on kyl lupaavat oireet, kun ei oo oireita :D



Onnea jo plussanneille ja yrityksiin hirmuisesti onnea kaikille!



Emmuli kp 15/30 yk 9

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oo ihan varma, mutta muistelen, että mulla tuo limojen loppuminen on tullut Clomien myötä. Ja jostain olen lukenut, että voivat ohentaa limakalvoa. Mulla on ollut ultra ekassa Clomikierrossa, jolloin limakalvo oli ok.

Joka paikassa lukee, että limojen loppuminen tarkoittaa, että ovis ohi. Mulla ne on nyt loppunut jo päivää ennen ovisplussaa. Jos tässä taas meen gynelle, pitää kysyä asiasta.



Aamullinen nega harmittaa, mutta kyllä tää taas tästä...



AH kp26 dpo12 yk15

Vierailija
8/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tylsää, kun aurinkoiset ilmat loppuivat ja nyt sataa vaan vettä..ainakin satakunnassa.



Naranjako se meinaa seuraavana testata ? Jänskätetään sun puolesta. Mulla ainakin esikoisen kohdalla oli ihan oireetonta,joten oireettomuus voi olla ihan merkkikin :)



annihelen@lle pahoittelut negasta :(( Mutta vielä on toivoa, joten ei kirvestä vielä kaivoon!!



Hyttynen 80: sullakin jo ihan jännät paikat, nyt vaan sullekin peukutuksia!!



Ja Emmuli81, tervetuloa vaan joulukuisiin, toivottavasti teitä onnistaa tässä kierrossa!!



ON: Mulla tylsät päivät menossa, ovis oli ja meni ja nyt vaan odotellaan ja toivotaan parasta!!



Mukavaa viikkoa kaikille.



t.HOPE-a kp 18/26-28

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ON: mulla vaan oireet kohdun seudulla pahenee. aikalailla on menkkamaisia kipuja ja selkääkin juilii/särkee. Alavatsa on kova,turvonnut ja jännittynyt. Ei ollenkaan sellainen kuin muistan PMS-oireeni olleet. no, sen näkee viikon sisällä....

' todella jännittävää!!

kp21 tai 22 menossa

-A78-



Palaan illalla taas. :)

Vierailija
10/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

admini78: Sun oireet kuulostaa kyllä varsin hyviltä ;) Koska meinaat testata? Nyt otetaan kunnon tsemppi ja lähetään oikein isolla porukalla tonne oottavien puolelle! Ne on niin meitä sinne pyydellykkin :D Joohan tytöt? :)



Mä juur pääsin aamulla sanomasta, ettei oo oireita, mutta kappas, tänään on koko päivän juilinu alamahasta - ja kunnolla!! En tiä sitten, jos enteilee menkkoja, mutta jotenkin tuntuu vieraalta. Erilaiselta. Joten toivossa yhä elellään :) En MILLÄÄN malttais oottaa huomiseen aamuun asti, tai lähinnä toivon, et pääsis jo äkkiä nukkumaan, ni olis huominenkin äkkiä ;) Hihihi! Tuun sitten aamulla raportoimaan. Niin, ja tänään aamulla laiton kp:n vahingossa väärin, oikea menee näin:



.:Naranja:. kp24/26-27 yk1

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulin vaan raportoimaan että taas on laitettu vauvan siemeniä. Jo on ihme jos ei tällä kylvöllä alla itämään. No varmistelun varmistelua kun pöksyyn lurahti töissä kunnon kananmunalimat.



Ekan kerran vois testailla n. 8 päivän päästä. Tähän asti menny ihan iisisti mutta nyt rupes jännittään.



Onkohan muuten haittaa jos mulla otetaan papa koe tms tutkitaan tuolta alhaalta kp 27? Oon nimittäin huomannut jotain röpelöä kohdun nupukassa tai no viime kierrossa oli nyt en ole muistanut tarkistaa.



T: Vacsuli 20/28-40, yk 6.

Vierailija
12/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menin sitten aamulla jo testaamaan ja olin mukamas näkevinäni testissä ihan todella haalean haamun/viivanpaikan. Kurkkasin testiä töistä tullessani ja ihan selvää negaa näytti. Kyllä sitä saa mielikuvituksissaan jo mukamas viivankin testissä näkymään. :)



Päätin kokeilla kuitenkin äsken huvikseni ovistestiä ja siihen tuli heti kontrolliviivan lisäksi selvä viiva, ei tosin aivan yhtä punainen kuin kontrolliviiva, mutta tosi hyvänvärinen viiva kuitenkin. Muistaako kukaan, onko ovistesti näyttänyt täällä joillakin raskautta? Tuntuu kyllä aika mahdottomalta ja kaukaiselta ajatukselta.



Rizza kp 25/30-32, dpo 10, yk 24

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Admini78, Naranja,hyttynen80 ja Rizza jännät päivät käsillä piakkoin. Paljon plussapuhuria täältä. Naranja meillä on muuten sama kp menossa :) Tosin mulla on kierto vähän sekavampi.



Pahoittelut Annihelen@lle :( Tsemppiä ensi kiertoon.



Vacsuli75, 2poj@näiti ja HOPE-a toivottavasti kylvö onnistaa ja plussaatte!



Täällä alavatsassa tuntuu jännältä. Hieman tuntuu ehkä siltä, että menkat alkais, mutta ei kuitenkaan. 3 päivää pitäisi vielä teroja napsia. Tänään tuli valkkarin mukana hieman rusehtavaa wc-paperiin. tositosi vähän...toivottavasti ei ole täti tulossa.. :/ Oviksesta on 7 päivää aikaa.. olisi KOVA halu testata, mutta ei oikein vielä viitsi..



Rizza mulla on kans noita ovistestejä vielä jäljellä..olen kans miettinyt et jos ekaks testais sillä...mut ne ei kait ole kovin luotettavia...





Lila82 kp24/29-38 yk8

Vierailija
14/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tätiä näy vieläkään vaikka olin jo varma että tänään ne alkaa, mutta ei! Huomenna vois käydä apteekissa ostaa testin.

Peukkuja kaikille jännittäjille! Siementäjille tärppionnea! ja tädin yllättämille halit!



Nyt niitä plussia tyttö hyvät!



haave-enkeli kp 30

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt ois tämäkin päivä selvitty ilman tätiä.. Voi kun ei tulis ollenkaan! Eli jos

mennää samanlaisella kierrolla ku viimeks, niin sitten menkat alkaa huomenna..ja jos ei ala, niin sitten käypi matka taas apteekkiin..Jossei ole töitten aikaan alkanu(aamuvuoro), ni haen testin ja teen sen varmaan huomenillalla sitten.. APUA!



Mulla ei ole minkäännäkösiä tuntemuksia menkoista tai mistään muustakaan..ainoastaan tissit on kipeenä(niinku muutenki ennen tätiä)..



Ja Rizzalle: Muistan näistä kuukausipinoista, että moonagirl(kirjoitteli USA:sta) testasi ovistestillä, johon sai viivan aika aikasessa vaiheessa ja plussasi myöskin..olisko syyskuiset tai lokakuiset????



No, mutta kohta alkaa täydelliset naiset ni täytyy alkaa kattomaan sitä :)



Huomiseen ;)



- tanni - kp29/26-29

Vierailija
16/110 |
07.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

OVISTESTILLÄ:

kyllä joillekin on antanut plussaa raskaana ollessa, jopa aika ajoissa!

JA mulle antoi kans TÄNÄÄN selvän HAAMUN! :) Mä aloitin ovis-testailut kp12 illalla... eikä ole tullut kuin se toinen viiva. ei vaikka kuinka olisin tihrustellut ja mihinkin suuntaan tikkua väännellyt. LIMAT mulla tuli SU-iltana kp14 eli olisko ollut mahd., et olis vaan hormoonit jo menneet... ehkä - enkä sit bongannut sitä tikuilla. Eiliseen asti oon ihmeissäni tikutellut ovista, mutta jo eilen aloin miettimään, että nyt on tuolla alhaalla jotain tapahtumassa - ei oo normaalia ei. Ja tänään sit tuli 2 viivaa ovistikkuun - TUSKIN SENTÄÄN OVULOIN nyt. Kouristukset ja kivut on sitä luokkaa ja olo ihan kuiva, ettei tää voi olla kuin alkavaa RASKAUTTA tai tädin tuloa... noista valitsisin kyllä tuon ekan. :)

no, mutta perjantaina tai lauantaina ostan R-testin!!! :)

-A78- kp22

Vierailija
17/110 |
08.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävin 2009 vauvatoiveissa jo höpisemässä. Eli niin kävi, että hädintuskin silmilllä havaittavan [color=pink][b]HAALEAN[/color][/b] viivan sain viiden minuutin sisällä kastelusta :D Mies näki sen myös, kun tarkemmin katsoi... Joten. Ei tässä auta muu ku niitä kuukautisia ootella... Ei me tosta kyllä hulluu hurskaammiks tultu :D Hahahaha! Mutta että torstaina sitten vissiin helpottaa viimeistään tää jännääminen, kun sillon normaalisti menkat saapuu viimeistään.. Jos ne ei saavu tässä viikon aikana, ni viikonloppuna sitten testaan toisen kerran :)



Jännityksessä siis yhä eletään :) Mutta ei hätää niin kauan, kun menkat vaan ei ala!



.:Naranja:. kp25/26-27 yk1

Vierailija
18/110 |
08.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä arvasin! viivahan sulle tuli! Millä testasit? Ei niihin testeihin viivaa tule, jos ei ole raskaana. Toivottavasti viiva vahvistuu!!!!!!



Tulehan pian tonne odotuspuolelle!!!



t. iiiiik, alunperin haamuilija, nyt väsymyksen ja yökötyksen kourissa

Vierailija
19/110 |
08.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hahaha! Aamukukkuja on siellä taas vauhdissa, vaikkakin varmaan väsyneenä :D Mietinkin, että mahtaako iiiik siellä kurkkia jo tähän aikaan - ja oikeassa olin :D Hauskaa! Mä testasin sellasella kotitesti.fi:n 10IU:n testillä, vai onko se 10mlIU? :) En tiedä... :D Nooh, toivon todella, että viiva vahvistuu! Ennen en pysty uskomaan mitään todeksi ennenku menkat alkaa tai ei ala :) Seuraavan testin jälkeen uskallan kenties siirtyä odottajiin, tällä hetkellä en vielä lainkaan :D Mutta kiitos ihanasta kommentista, kyllä tulin sitten HYVÄLLE tuulelle! Kyl nyt kelppa lähtee puuronkeittoon! :) <3 Hienoa päivää sulle ihanan väsymyksen ja etoilun parissa! Hihihi!



.:Nar:.

Vierailija
20/110 |
08.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos! Kyllä nää päivät onkin aika ihania, kun saa fiilistellä tulevaa..



Mä odotin jännityksellä tota sun testitulosta. eilen illalla nukkumaan mennessä mietin, et onpa kiva, ku aamulla näkee naranjan tilanteen. Pelkäsin kyllä, et tulos on vielä epävarma, kun ajoissa testaat.



Nää on mun päivän kohokohtia, ku istun aamukahvilla tässä koneella ja luen teidän juttuja. En viitti hakee lehteä, kun tulee kylmä.. ;) Ja nää on sitäpaitsi parempia uutisia, ku sanomalehdessä... Kahvia juon kaks kauheeta mukia, vaikka välillä yököttääkin. Kahvia on vaan pakko saada, varsinkin aamulla. Päiväkahveja oon vähentäny.



Mä oon niiiiin kovasti hengessä mukana! Toivottavasti mahdollisimman moni seuraa perässä tonne toiselle puolelle. Käyn aina nykimässä teitä sinne..



t. iiiik 5+2