Onko kukaan mies esittänyt sinulle henkilökohtaista rakkauslaulua?
Minun mieheni on kyllä laulu- ja soittotaitoinen, mutta myös ujo. Hän on monesti sanonut, että tuntemattomille esiintyminen on paljon helpompaa kuin kaikista lähimmille.
Toisinaan olen pyytänyt häntä laulamaan minulle, mutta kovin usein sitä ei ole tapahtunut. Seurustelumme alkuaikoina hän esitti minulle joskus itse tekemiään biisejä, ja olin aina todella otettu. Nyt viime vuosina en ole niitä juuri päässyt kuulemaan, mutta myöhään eilen illalla se tapahtui! Olimme menossa nukkumaan, kun mies otti kitaransa ja lauloi minulle uuden ihanan, herkän kappaleen.
Mitä siinä voi vaimo muuta kuin sulaa? Kiitos rakas.
Kommentit (6)
Eli serenadeja ei ole tullut, mutta suhteemme alkuaikoina hän oli kirjoittanut minulle ihanan rakkausrunon.
ehkä jollekin teillekin tutun " Tuu mun vaimoksein" . Esittäjä oli siis laulun sanoittaja ja säveltäjä. Se oli herkkä hetki.
Vierailija:
Inhoan amatöörien esittämää livemusiikkia!
Vierailija:
en sano esittäjää enkä biisiä..
Minun mieheni ei kuulemma esittäisi minulle tekemiään biisejä missään muualla, koska ne ovat niin henkilökohtaisia.
Inhoan amatöörien esittämää livemusiikkia!