Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko sinulle sattunut jostakin syystä "hirveä" huonekasvi synnärille?

Vierailija
14.01.2013 |




Tuli tässä mieleen, että onko monelle sattunut jostakin syystä epämieluisa huonekasvi synnytyslaitoksella? Mikä siitä teki niin epämieluisan? Laitokselle lähtö lähenee ja kaikkea tulee mieleen :)



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei varsinaisesti ollut synnärillä, koska se oli sellaisessa isossa avarassa porras- ja aulatilassa, josta kuljettiin äitiyspolin ja synnytyssalin odotushuoneeseen, mutta kuitenkin: siinä oli sellainen iso feikkipeikonlehti, joka ensin näytti oikealta, mutta sitten tajusin, että oikean peikonlehden lehdissä osa lehdistä on ilman niitä reikiä, joten ton on oltava feikki :(



Kun olin prenalla, kävin puhumassa kaikki puhelut tuossa välikössä, koska osastolla ei saanut pitää puhelinta päällä, ja olihan se kieltämättä vähän epämiellyttävää.



Ihan hyvin toivuin silti osastokokemuksestani, vaikka kyllähän tuo muovikasvi aina joskus yön pimeinä tunteina palaa mieleen ikävästi.

Vierailija
2/2 |
14.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

sellainen puolikuollut fiikus :(



Siinä kun muutenkin synnytyksen jälkeen on herkkä mielentila niin oli tosi raskasta katsella sitä huonovointista kasvia. Yritin sitä siinä sitten piristääkin juttelemalla ja noin.



Vieläkin välillä tulee mieleen että mitähän sille kuuluu, toivottavasti voi paremmin. Vaikka on jo yli vuosi kohtaamisestamme!+

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä neljä