Kiteen tappajaäidiltä oli huostaanotettu vanhempi lapsi miksi ei tätä 2-vuotiasta. Huostaanotettu on 5- vuotias
Pöyristyttävää toimintaa sosiaaliviranomaisilta. Jos ei ole kykenevä hoitamaan ensimmäistä lasta miksi selviäsi toisen kanssa.
Onko tästä keskusteltu ? Tulin nyt palstalle ja en ole ehtinyt lukea muita avauksia.
Kommentit (5)
Joka ainutta on pidetty äidillä noin pari vuotta ja sitten otettu huostaan. Kaikki lapset ovat saanet joitakin pysyviä vaurioita huonosta hoidosta. Mutta niin vaan jokainen on ollut äidillä sen pari vuotta, vaikka varmasti päivänselvää on, että ei pysty huolehtimaan ainoastakaan. Nuorin on nyt parivuotias ja edelleen äidillä, en tiedä kauanko.
Jokainen äitihän on se paras äiti lapselleen, vai mitä?
Uskomatonta toimintaa tässä on nyt esimerkki mitä tapahtuu jos on kykenemätön vanhemmuuteen. Lakia tulisi muuttaa pikaisesti ja ottaa koko pesue huostaan ei vaan yhtä lasta vaan kaikki.
Äiti on ollut syrjäänvetäytyvä.
Ennen tämän 2-vuotiaan syntymää?