Kertokaa joku hyvä 30v.:n pitämä muotiblogi
Mistä mä saisin ajankohtaista tietoa siitä mikä tällä hetkellä on oikeasti tyylikästä ja muodikasta.
En haluaisi seurata sellaista blogia missä jollakin on ihan hurjia muotiluomuksia joissa en kehtaisi mennä töihin.
Vaan haluaisin katsella sellaisia ihan tavallisia vaatteita, käytännöllisiä ja muodikkaita.
Ei kuitenkaan välttämättä mitään H&M:ää
Kommentit (14)
mut mun mielestä liian vähän kuvia :)
Enemmäkin saisi olla
Nelliinan vaatehuone on ihana, Nelliina on 29-vuotias ja upea ilmestys! Hiukan konservatiivisemmalle tyypille suosittelen blogia Secret Wardrobe. Blogin pitäjä on kyllä kovin nuori (24-vuotias?), mutta on tyyliltään erittäin klassinen ja naisellinen, joten ainakin allekirjoittanut iästään huolimatta (30-vee) saa ehkä eniten omaan pukeutumiseensa irti tästä blogista. Saatat kiinnostua myös blogista Kalastajan vaimo.
Sori etten jaksa linkittää, mutta googlettamalla tai blogilistalta löytyy...
ei ihan mun tyylinen. mun tylini olisi vähän sporttisempi...
No joo, ehkä sellaisia ei ole.
Tota secret wardobia en löytänyt googlaamalla.
mut en ihan työni puolesta voi noin pukeutua :(
En siis voi kipitellä korkkareissa koko päivää.
Olisiko olemassa jotakin vähän käytännöllisemmin pukeutuvan naisen blogia.
http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/FrontPageDisplay?st…
Olisiko olemassa jotakin vähän käytännöllisemmin pukeutuvan naisen blogia.
<a href="http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/FrontPageDisplay?st…" alt="http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/FrontPageDisplay?st…">http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/FrontPageDisplay?st…;
Olisiko olemassa jotakin vähän käytännöllisemmin pukeutuvan naisen blogia.
Käytännöllisyyden toiveeseeni tulee vastauksia tyyliin, et osta tuulipuku tai jotain :)
kun teen sellaista työtä et en voi tosiaan korkkareissa juosta koko päivää, niin pitääkö mun sitten laitta säkki päälle vai?
Laittakaa ihmeessä blogisuosituksia 3-kymppisen makuun. Ap:lle kommenttina, että näitä sporttisen tyylin edustajia taitaa olla aika vähän blogimaailmassa, itse en ole ainakaan törmännyt. Tai sitten ne on näitä teinejä hupparit niskassa:)
Ei ole siis pelkästään muotiblogi, vaan juttua myös sisustuksesta, matkustelusta ja kulttuureista. Kirjoittaja asuu Hollannissa.
http://www.buttermilkbisquits.blogspot.com/
http://lilouscrush.blogspot.com/ 30-vuotias ainakin, sun tyyliä tietämättä vaikee tietää kolahtaako
olen löytänyt vain tämän http://johannanuusi.blogspot.com/