Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Valistakaa tyhmää, kysymys farkuista.

Vierailija
24.04.2006 |

En ole omistanut vuosiin farkkuja. Nyt olen sen verran sutjakoitunut, että ajattelin ostaa sellaiset. Kävin sellaisia jo kaupassa hypistelemässä. Mitä tarkoittaa oikeasti mittoina nuo L31, W32 kokomerkinnät? Olen itse nyt vihdoinkin kokoa 40 ja onnellinen siitä. :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat siis tuumakokoja. Itselläni housut kokoa 34-36 ja tuumakokoisissa farkuissa mulle istuu W27-29 mallista riippuen eli sinulle sopiva vyötärönympärys voisi olla suunnilleen 31-33 tuumaa; sopiva lahjemitta löytyy sovittelemalla. Onnea uudesta kropasta! =)

Vierailija
2/3 |
24.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Entä jos housut on matalalla vyötäröllä, niin mistä kohtaa tuo ilmoitettu vyötärötuumakoko on kerrottu: oikean vyötärön kohdalta vai siitä lanteiden kohdalta? Mulla on oikeasti vyötäröura melkoisen korkealla, siitäkö mittailen?



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap kiittää

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yhdeksän