Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaiset ovat hyvät, viihtyisät häät?

Vierailija
07.04.2006 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kivoimmat ovat olleet yllättäen sellaisia joissa parin vanhemmat ovat olleet ihania ihmisiä. Kahdet jättihäät, olivat tunnelmaltaan mahtavat sosiaalisten vanhempien ja lähisuvun aikaansaannosta. Vaikka olimme " vain" ystäviä toivotettiin lämpimästi tervetulleiksi. Itse hääpariahan ympyröi suurissa häissä sellainen joukkio, ettei montaakaan kertaa ennätä sanaa vaihtamaan.

Yhdet jättihäät sitten juoksutettiin koko vierasjoukko kirkosta---morsiamen kotitilalle---sieltä 1. vuokratulle juhlapaikalle jossa syötiin ja tanssittiin---sitten yön jo pimetessä vaadittiin vielä 2. ravintolaan jatkoille. Kaikilla näillä etapeilla tuli tunne että on kauhea kiire. Komeat oli puitteet, välimatkat ja paikkojen määrä pilasi paljon. Suuri osa vieraista olivat matkustannet todella pitkän matkan.

Pienet häät ovat olleet kivoja jo pelkän pienimuotoisuuden takia. Tulee juteltua koko vierasjoukon kanssa ja useimmat tuntee entuudestaan.

Jos pari pitää siitä että on hääleikkiä, morsiamen ryöstöä yms. kunnioitan heidän valintojaan. Eikä minua ole koskaan harmittanut vaikka juomien maksullisuus.

Vierailija
2/3 |
07.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pystyy seuraamaan ohjelmaa.

Häissä pyrittäisiin siihen, että kaikki viihtyvät, esim. ihmiset tulisivat tutuiksi toistensa kanssa. Useinhan vieraat eivät tunne paljon ketään, ja on tylsää jos ei ole juttuseuraa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mitään liian erikoista. Tai ainakin sitten vois olla jotain moukkamaisille yksilöille kuten minä, joka en diggaa marinoiduista tryffeleistä tai flambeeratusta pallokalasta. Vaikka keittiöstä sais sitte hakea salaa jotaa normia safkaa :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan seitsemän